Connect with us

Oyun

Sea of Thieves son güncellemelerle birlikte 4.8 milyon aktif oyuncu sayısına ulaştı!

Karayip Korsanları güncellemesi en büyük faktör oldu.

Sea of Thieves Rare

Rare tarafından geliştirilen çok oyunculu aksiyon-macera oyunu Sea of Thieves: A Pirate’s Life, geçtiğimiz ayda (Haziran sonu- Temmuz) rekor bir dereceyle 4.8 milyon aktif oyuncu sayısına ulaştı.    Bu başarının sağlanmasındaki en büyük faktör, içerisinde Jack Sparrow’un da olduğu ücretsiz Karayip Korsanları güncellemesi oldu.

Microsoft geçtiğimiz sene Temmuz ayında oyunun çıkışından itibaren toplamda 15 milyon kişi tarafından tercih edildiğini açıklamıştı. Ayrıca o ayda Sea of Thieves 3.3 milyon ile en yüksek oyuncu sayısına ulaşmıştı. Aradan geçen bir yıllık sürede oyunculardan alınan feedbackler çerçevesinde yapılan değişiklikler ve hikayeye farklı soluklar getiren ücretsiz güncellemelerle Sea of Thieves en popüler multiplayer oyunlardan biri haline geldi.

”Sea of Thieves’in üçüncü sezonunun yayınlanmasından bu yana bir aydan fazla zaman geçti. Bu süre içerisinde SOT topluluğundan gelen tepkiler karşısında şaşkına döndük. Tüm bu heyecan denizlerde şuana kadar en yoğun ayımızla sonuçlandı ve Haziran ayında 4.8 milyon korsan sularda görüldü.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun