Connect with us

Espor

Red Bull Campus Clutch 2022 finalinde en iyi VALORANT takımı belli oluyor

Red Bull Campus Clutch 2022 finalinde şampiyon belli oluyor!

Red Bull Campus Clutch 2022 finalinde en iyi VALORANT takımı belli oluyor

Üniversite öğrencilerinin ülkesini ve okullarını temsil etmesine olanak sağlayan üniversiteler arası dünyanın en büyük uluslararası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch 2022 heyecanı Türkiye finaliyle birlikte doruk noktasına ulaşacak.

Türkiye’deki çevrim içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 ay boyunca sürdüğü turnuvada elemeleri başarılı şekilde geçen üniversite takımları 11 Kasım Cuma günü ESA’da yapılacak finalde ülkenin en iyisi olmak için sahneye çıkacak.

Takım üyelerinin aynı üniversiteden olmak zorunda olmadığı turnuvada Türkiye’nin en iyisi olan üniversite takımı, 4-9 Aralık tarihlerinde Brezilya’da düzenlenecek olan dünya finaline katılacak. Yapı Kredi Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch 2022 ile ilgili detaylı bilgi ve kayıtlar Red Bull’un web sayfası üzerinden paylaşılıyor.

Üniversite öğrencilerine özel ilk VALORANT turnuvası: Red Bull Campus Clutch 2022

2020 yılında piyasaya girdikten sonra oyuncuların ilgi odağı olan VALORANT’ı, milyonlarca oyuncu oynuyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elde eden VALORANT, en çok oynanan oyun olma yolundaki tırmanışını da sürdürüyor.

Dünyanın en önemli ve yenilikçi VALORANT turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk VALORANT turnuvası olma özelliğine sahip.


İlginizi Çekebilir:

NAVI, cNed ve ANGE1’li yeni VALORANT takımını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor