Connect with us

Espor

Red Bull Campus Clutch Türkiye Finali için geri sayım başladı

Red Bull Campus Clutch için final zamanı geldi.

Red Bull Campus Clutch Türkiye Finali için geri sayım başladı

Dünyanın en büyük üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch için final zamanı geldi. Üniversite elemelerinin ardından 80 üniversiteden toplam 8085 öğrenci finale çıkmak için mücadele verdi.

80 takım arasından finale ismini yazdıran Trakya Üniversitesi temsilcisi DeSync ve Dokuz Eylül Üniversitesi temsilcisi Bedel Ödeyenler, 22 Mayıs Cumartesi günü Türkiye Şampiyonu olmak ve Dünya Finali Elemeleri’nde Türkiye’yi temsil etmek için mücadele edecekler.

5 oyun üzerinden 3 galibiyet alan takımın şampiyon olacağı ve 22 Mayıs’ta oynanacak final, İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali’nin (İGEF) de kapanış etkinliği olacak. İGEF’teki final karşılaşmasını Twitch.tv/RedBullTR hesabından canlı olarak seyredebilecek.

Türkiye şampiyonunu belirleyecek olan finale, VALORANT Masters Türkiye Şampiyonu Futbolist’in oyuncusu Emre “Sterben” Demirci yorumlarıyla renk katacak.

İGEF’teki final sonunda Türkiye şampiyonu olan takım, 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali eleme turuna katılmaya hak kazanacak. Eleme turunda başarılı olan finalistler ise Dünya Finali’nde mücadele edecek.

Dünya Finali’nde şampiyonluğa uzanan üniversite takımı, 20 bin Euro’luk ödülün yanı sıra VALORANT Masters’ta mücadele eden dünyanın en iyi VALORANT oyuncularıyla tanışma fırsatını elde edecek.


İlginizi Çekebilir:

Kuzey Amerika VALORANT ekibi Andbox, “jcStani”yi transfer etti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor