Connect with us

Espor

Rekkles Cevapladı, Batı Neden Doğu İle Açığı Kapatamıyor?

Rekkles’a göre “Göründüğü kadar basit değil.”

Rekkles

Rogue, dün gece JD Gaming tarafından 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası’ndan elendikten sonra , Martin “Rekkles” Larsson, Batı ve Doğu bölgeleri arasındaki farkla ilgili bakış açısını paylaştı.

Karmine Corp için oynayan İsveçli, bölgeler arasında bu kadar büyük bir farka yol açan birkaç değişkene dikkat çekti. Buna Doğu’nun üstün draftları, daha büyük şampiyon havuzları ve bireysel hünerleri dahil.

Rekkles, “Bunun bu şekilde olmasının birçok küçük nedeni var” dedi. “Onlar [LCK ve LPL] bireysel olarak hep iyi formdalar. Neredeyse her zaman oyundaki her şampiyonu oynuyorlarmış gibi geliyor, böylece her zaman iyi draft yapabiliyorlar.”

Rekkles, bölgelerdeki oyuncular arasındaki bireysel farklılıklara dikkat çekerken, bir oyuncunun bir durumu yanlış okuduğunda veya rakibinin baskısı olmadan yanlış bir karar verdiğinde meydana gelen bir hatayı tanımlayan “zorlanmamış hatalar” terimini kullandı. Rekkles’a göre Batılı oyuncular bu tür hataları daha çok yapıyor.

“Temelde rakibin üzerinize yüklenmediği hatalar, sadece durumu yanlış değerlendiriyor veya yanlış oynuyorsunuz. Batılı oyuncular olarak doğulu oyunculardan daha fazla zorunlu olmayan hatamız olduğunu düşünüyorum.”

Rekkles’e göre Doğulu takımların zirveye çıkmasına yardım eden pek çok konu var.”Pek çok küçük şey, bilirsiniz. Biraz draft, biraz bireysel oyun, biraz takım oyunu ve her şeyi bir araya getirirseniz, o olur… evet, bir boşluk olur.”

Dün geceki 3-0’lık yıkıcı yenilgiyle Rogue’un 2022 Worlds yolculuğu sona erdi. Bu arada JDG, önümüzdeki hafta T1 ve Royal Never Give Up kazananlarıyla oynayacakları yarı finale yükseldi.

Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

JDG Rogue’u 3-0 İle Geçerek Yarı Finale Çıkan İlk Takım Oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor