Connect with us

Güncel

Riot Games, League of Legends oynanış gündemini yayımladı!

Riot Games, League of Legends oynanış gündemini yayımladı.

Riot Games, League of Legends oynanış gündemini yayımladı.

Riot Games Sezon Öncesi Dönemde LP Kazancı ve Sezon Öncesi Dönem Ek çalışmalarındaki ilerlemeler hakkında yazı yayımladı.

Sezon Öncesi Dönem LP Kazancı

Riot Games, yeni sezon öncesinde League of Legends LP sisteminde bir çok değişikliğe gitti. Bunlardan birisi en net şekilde gözümüze çarpan kümeler arasında terfide, seri sisteminin kalkması. Bizim göremediğimiz tarafta ise eşleştirme algoritması konusunda değişikliklerde yapılmış. Riot Games bu büyük değişikliği Sezon Öncesinde yapmasındaki en büyük neden hatalarla karşılaşması durumunda oyuna en az etki etmesini istemesinden kaynaklı. Hataların gelmeside pek gecikmedi. Oyuncuların derecelerinin şişirildiği ve bunun da kısa vadede daha düşük LP kazançlarına yol açtığı farkedildi. Riot Games tarafından gerekli ayarlamalar ve düzenlemeler yapıldı ve Ocak ayında gelecek olan sezonluk sıfırlama ile her şey olması gerektiği gibi çalışmaya devam edecek.

 

Sezon Öncesi Dönem Ek Çalışmalarındaki İlerleme

1.) Öncelik – Genel oyun sağlığı ve akışı

Oyun uzunluğu, kartopu etkisi, hasar ve oyunun diğer önemli unsurları doğru seviyelerde mi?

Şu anda kartopu etkisinin ve oyun uzunluğunun durumundan memnunuz.

Anlık hasar ilk aşamalarda çok fazlaydı ve 10.24’teki değişikliklerden sonra daha iyi bir noktaya geldi ama hâlâ uzun vadeli hedefimize kıyasla biraz fazla. 11.1’de                            anlık hasarı bir kez daha gözden geçireceğiz.

2.) Öncelik – Bir bütün olarak konum ve sınıf dengesi

Tüm sınıflar etkili mi ve doğru alanlarda başarılı mı?

İlk başta (beklediğimiz gibi) bazı sınıfların güçlü (tanklar, YG kullanıcıları, bazı suikastçılar), bazılarının zayıf (nişancılar ve efsuncular) olduğunu gördük.

Umarız 10.25 değişiklikleriyle birlikte bu alanda makul ölçüde dengeli bir noktaya ulaşabiliriz (nişancı ve efsuncu güçlendirmeleri, tank zayıflatmaları).

3. ) Öncelik – Bireysel eşya seçimleri, can ve tatmin edicilik

Her şampiyon hedeflediğimiz çeşitlilikteki seçeneklere erişebiliyor mu? Bu şampiyonların dizilimleri tatmin edici mi ve oynanış tarzlarıyla bir sinerji                                                oluşturuyor mu?

Aldığımız ilk sonuçlar şampiyonların yarısından fazlası için olumlu. Şampiyonların epey çeşitli seçenekleri ve tatmin edici dizilimleri olduğunu görüyoruz.

İlkbaharda getireceğimiz ilk yamalar, yeni sistemin tam potansiyeline ulaşmasını sağlayacak daha fazla bireysel eşya seçeneği ve şampiyon değişikliği içerecek.

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel