Connect with us

LoL

Riot Games Madrid depolarından birine saldırı gerçekleşti!

Madrid Gelişim Günü kutlamaları öncesi Riot Games depolarına saldırı düzenlendi!

Riot Games Madrid Saldırı

Riot Games, 10.Yıl Kutlamaları süresince farklı oyunlara ve içeriklere imza atacağını belirtmişti. Bunun üstüne Legends of Runeterra, Wild Rift, VALORANT gibi piyasayı sallayan oyunlar çıkarmışlardı. Bir süredir Runeterra evrenini konu alacak, farklı karakterlerin hikayelerine değinecek bir yapım beklenirken de 6 Kasım itibariyle şirketin ilk oyun harici içeriği bizimle paylaşıldı: Arcane!

Arcane toplam dokuz bölümden oluşacak bir animasyon dizisi. Bu dizinin ilk üç bölümünde Vi, Jinx, Singed, Viktor, Jayce ve Caitlyn gibi şampiyonların eski hallerine tanıklık etme fırsatı buluyoruz. Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Arcane çoğu League of Legends takipçisinin yıllardır beklediği bir içerikti. Buna bağlı olarak tüm dünyada büyük bir ivme ile en çok izlenen dizi olmayı başardı. Tam 38 ülkede birinci sıraya yerleşen dizi, kendini şimdiden kanıtladı diyebiliriz. Buna ek olarak Riot Games, dizinin çıkışını kutlamak adına öncelikle Los Angeles‘ta sonrasında da yine dünyanın farklı şehirlerinde Arcane etkinliği düzenleme kararı aldı. Bu şehirlerin içerisinde ülkemizi temsilen İstanbul da yer alıyor!

Fakat bugün paylaşılan bir habere göre İspanya’nın Madrid şehrinde bulunan bir depoya oldukça ilginç saldırı düzenlenmiş. Deponun camları kırılmış ve hasar verilmeye çalışılmış. Henüz tam hasar miktarı açıklanmasa da görsellerden hasarın boyutu görülebiliyor.

League of Legends Türkiye resmi Twitter hesabından ise yapılan açıklama şu şekilde:

“Dün gece Madrid depolarımızdan birine yapılan üçüncü saldırı neticesinde maalesef bir fuarımız daha baltalandı. Bu hain saldırıların İstanbul, Singapur ve Los Angeles’daki Gelişim Günü kutlamalarının önüne geçemeyeceği konusunda sizi temin ederiz.”

Daha önce de saldırı gerçekleştiğini belirten paylaşımda sonraki fuarlar için bir geri adım görünmüyor. Fakat saldırının gerçekleştiği Madrid’te fuarın iptal olduğunu anlayabiliyoruz.

Konu ile ilgili detaylar için takip kalın!


İlginizi Çekebilir!

Arcane 2.Kısım ne zaman yayınlanacak?

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL