Connect with us

Espor

Riot Games, TSM’in yeni isim sponsorunun formalarda kullanılmasını yasakladı!

TSM’e kötü haber Riot Games tarafından geldi.

FTX kripto para borsalarının sahipleri ve işletmecileri ile 10 yıllık, 210 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzalayan TSM’e kötü haber Riot Games tarafından, Dot Esports‘a verilen röportajdan geldi.

Riot Games, Dot Esports’a yaptığı açıklamada, Riot Games’in TSM’in yeni kripto para borsası isim sponsoru FTX’i League of Legends ve VALORANT formalarında kullanmasına izin vermeyeceğini söyledi.

TSM, sosyal medyada ve bu kısıtlamaların olmadığı diğer oyunlarda “TSM FTX” adını kullanarak FTX ile ortak olmaya devam edecek.

LCS, TSM’in ortaklığa devam etmesini onaylarken, FTX markasının kullanımına kısıtlamalar getirdi. Bunlardan en göze çarpanı ise LCS veya diğer profesyonel Lig yayınlarında veya VALORANT etkinliklerinde yer alan TSM oyuncularının, FTX logosu bulunan forma giymesine izin verilmeyeceği de belirtildi. TSM’in adı Riot yayınlarında ise değişmeyecek.

Riot Kuzey Amerika ve Okyanusya espor başkanı Chris Greeley, Dot Esports’a verdiği röportajda:

TSM ve FTX sponsorluk anlaşması herhangi bir LCS sponsorluk kuralını ihlal etmiyor, ancak kripto borsaları aktivasyon kısıtlamaları taşıyan bir sponsorluk kategorisine giriyor. Sonuç olarak, TSM’nin yeni adlandırma kuralı ve TSM formalarındaki FTX marka yerleşimi, Kuzey Amerika’daki LCS veya diğer Riot Games e-sporları için geçerli olmayacak.” sözlerine yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

TSM, kripto borsası FTX ile 210 milyon dolarlık isim hakkı anlaşması imzaladı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor