Connect with us

Espor

TSM, kripto borsası FTX ile 210 milyon dolarlık isim hakkı anlaşması imzaladı!

Anlaşma, bir espor takımı için en büyük sponsorluk anlaşmaları arasında yer alıyor.

tsm ftx anlaşması

The New York Times‘ın haberine göre TSM, FTX Trading Limited ve West Realm Shires Services Inc., FTX ve FTX.US kripto para borsalarının sahipleri ve işletmecileri ile 10 yıllık, 210 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzaladı.

TSM artık League of Legends, VALORANT, Apex Legends ve diğer oyunlar dahil olmak üzere organizasyonun rekabet ettiği tüm oyunlarda “TSM FTX” adı ile mücadele ediyor olacak.

TSM, ortaklık parasını Asya, Avrupa ve Güney Amerika’daki yeni ofisler de dahil olmak üzere küresel olarak genişlemek için kullanacak, mobil oyun ve diğer platformlara da yatırım yapacak. Ayrıca çalışanları ve oyuncuları arasında dağıtılması için 1 milyon dolarlık FTX Token (FTT) verilecek.

Anlaşma, bir espor takımı için kamuya açıklanmış en büyük sponsorluk anlaşmaları arasında yer alıyor.

Diğer dijital para birimi ve mal şirketleri e-spor alanına artık yavaş yavaş gelmeye başladı. Geçen hafta Dignitas, dijital banka QNTMPAY ve G2 Esports ile takas edilemez tokenler için bir platform olan Bondly ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bahis olarak kripto para kullanan birkaç kumar sitesi, Twitch’te yayın yapanlara da sponsor olmaya başladı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Times’a verdiği demeçte, “Büyük bir endüstriyi alıp onu dijital bir çağda yeniden hayal etmek: e-spor böyle bir şey ve kriptonun yatırım yapmak ve finanse etmek için bir tür şey.”

FTX ve West Realm Shires, iki kripto borsası işletiyor ve FTX.US son 30 günde 6 milyar dolardan fazla işlem görüyor. Bu borsalarda, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük paralar müşteriler tarafından alınıp satılabiliyor, ancak son birkaç aydır sosyal medyayı büyüleyen Dogecoin gibi daha az değerli para birimlerine de erişim var.

TSM ve ana şirketi Swift, espor sektöründe ki en değerli takımlar arasında yer alıyor.

Riot Kuzey Amerika ve Okyanusya espor başkanı ve geçici LCS başkanı Chris Greeley, “TSM ve FTX sponsorluk anlaşması herhangi bir LCS sponsorluk kuralını ihlal etmiyor, ancak kripto borsaları aktivasyon kısıtlamaları taşıyan bir sponsorluk kategorisine giriyor” dedi.

“Sonuç olarak, TSM’nin yeni adlandırma kuralı ve TSM formalarındaki FTX marka yerleşimi, Kuzey Amerika’daki LCS veya diğer Riot Games e-sporları için geçerli olmayacak.” Sözlerine yer verdi.

Bu büyük anlaşma hakkında ki düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

İşte karşınızda en çok kazanan VALORANT oyuncuları

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor