Connect with us

Espor

Royal Youth kaybetmedi, zirvede başladı

Royal Youth ilk haftanın ardından zirveye oturdu. #VFŞL

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yeni dönem heyecanı 8 Haziran itibarıyla başladı. Türkiye’nin en iyi League of Legends takımlarını karşı karşıya getiren ligimizde, yeni dönemin ilk haftasında liderlik koltuğunun ilk sahibi Royal Youth oldu.

Haftanın ilk gününde Doğuş Üni Aurora ile oynayan Royal Youth, bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak yeni döneme zaferle başladı. İkinci günde zirvedeki en büyük rakiplerinden biri olan Bahçeşehir SuperMassive ile oynayan ekip, bu karşılaşmadan da galibiyet ayrılarak ilk haftayı 2-0 kapattı.

Royal Youth’un 2-0 tamamladığı haftada Bursaspor 0-2’lik skoruyla son sırada yer alırken; kalan tüm ekipler 1 galibiyet ve 1 yenilgi ile haftayı kapattı. Güncel sıralama şöyle:

Royal Youthlogo std.png 2-0
1907 Fenerbahçe Esportslogo std.png 1-1
Beşiktaş Esportslogo std.png 1-1
Dark Passagelogo std.png 1-1
Galakticoslogo std.png 1-1
Galatasaray Esportslogo std.png 1-1
İstanbul Wild Catslogo std.png 1-1
SuperMassive eSportslogo std.png 1-1
Team AURORAlogo std.png 1-1
Bursaspor Esportslogo std.png 0-2

Kadrodaki değişiklikler henüz ilk haftadan olumlu yansıdı

Kış Mevsimi’nin ardından orta koridor oyuncusu GBM ve destek oyuncusu Dumbledoge ile yollarını ayıran Royal Youth, Pilot ile yeniden anlaşmıştı. Orta koridoruna cyeol’u ekleyerek GBM’in açığını kapatan ekibin yeni dönemdeki destek oyuncusu Galatasaray’dan ayrılan Tolerant olmuştu. Ligin ilk haftasında 2’de 2 yapan ekip, ortaya koyduğu oyun ile de beğeni topladı.

İlk haftanın ikinci gününde Royal Youth’un rakibi Bahçeşehir SuperMassive’di. Dönemin açılış maçında KMF’nin şampiyonu 1907 Fenerbahçe’yi deviren Bahçeşehir SuperMassive’in Royal Youth karşısındaki oyunu merak ediliyordu. Royal Youth’un galibiyetiyle tamamlanan bu karşılaşmanın özetini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Royal Youth – Doğuş Üni Aurora maç özeti

Royal Youth – Bahçeşehir SuperMassive maç özeti

Playerbros da Riot Games Espor Sahnesi’nde yeni dönemin ilk haftasının nabzını tuttu. Hemen aşağıdan röportajlarımıza göz atabilirsiniz.

VFŞL 2019 Yaz Mevsimi: 1. Hafta, 1. Gün Röportajları

VFŞL Yaz Mevsimi: 1. Hafta, 2. Gün Maç Sonu Röportajları

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor