Connect with us

Espor

S2G Esports ve Papara SuperMassive VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi finalinde karşılaşacak

VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi büyük finali için nefesler tutuldu!

S2G Esports ve Papara SuperMassive VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi finalinde karşılaşacak

Türkiye’nin yerel VALORANT ligi olan VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi kapsamında 14 Ocak gününden beri verilen mücadelelerde sona gelindi. 10 takımın mücadele ettiği ligin büyük finalinde karşılaşacak iki takım belli oldu.

7 hafta süren lig sürecinin ardından Playoff’lara Fire Flux Esports ve IF Parla Esports takımları 8 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile lider olarak yarı finallerden giriş yapmıştı. Çeyrek finallerde ise S2G Esports DenizBank İstanbul Wildcats’i, Papara SuperMassive ise Galatasaray Esports’u mağlup ederek yarı finallere yükselmişti.

7 Mart Salı günü oynanan ilk yarı final karşılaşmasında çeyrek finallerden gelen S2G Esports, grup aşamasının liderlerinden Fire Flux Esports’u 3-1’lik bir skor ile mağlup ederek finallere çıkan ilk takım oldu.

8 Mart Çarşamba günü oynanan bir diğer yarı final karşılaşmasında ise IF Parla Esports’un rakibi Papara SuperMassive oldu. Parla Esports karşılaşmada güzel bir başlangıç yapıp 2-0 öne geçse de, SuperMassive ekibi geriden gelerek 3-2’lik bir skor ile karşılaşmayı kazandı ve kolay lokma olmadığını gösterdi.

Büyük final seyirci karşısında oynanacak!

Playoff’ların ardından VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi büyük finalinde karşı karşıya gelecek takımların S2G Esports ile Papara SuperMassive olduğu belli oldu.

12 Mart Pazar günü şampiyonun belli olacağı karşılaşma, seyircilerin karşısında çevrimdışı bir ortamda oynanacak! İstanbul Maslak’taki ESA Espor Arena’da gerçekleştirilecek karşılaşmanın biletleri geçtiğimiz günlerde tükendi.

Pazar günü 17.00’da başlayacak ve 5 maçlık bir seri üzerinden oynanacak olan karşılaşmanın sonucunda şampiyonluk unvanı ve 140 bin liralık para ödülüne hangi takımın sahip olacağı belli olacak.

VALORANT Challengers 2023 TR Birlik Ligi büyük final karşılaşması

  • 12 Mart Pazar 17.00 – S2G Esports vs Papara SuperMassive

İlginizi Çekebilir:

VALORANT 0.1 KB indirme sorunu nasıl çözülür? VALORANT 0.1 KB hatası çözümü

VALORANT VAN 9003 hatası nedir? Nasıl çözülür?

VALORANT Crosshair renk kodları tam liste! VALORANT renk kodları nasıl bulunur?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor