Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Şahangiller Espor: “5 kişi hakkında hukuki süreçleri başlattık”

Şike iddiaları ile gündeme gelen takım ESL Türkiye’nin kararının ardından bir açıklama yayınladı.

Şahangiller Espor: "5 kişi hakkında hukuki süreçleri başlattık"

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası bünyesinde gerçekleştiği iddia edilen şike ve ardından başlatılan soruşturmanın kararı 30 Nisan Cuma günü açıklandı. ESL Türkiye tarafından gerçekleştirilen incelemede Team Spartan’ın kaybetmesinin nedeni moral eksikliği ve lige devam etmeme isteği olarak belirtilmişti. Aynı günün akşam saatlerinde ise iddiaların odağındaki diğer takım olan Şahangiller Espor bir açıklama yayınladı.

Takımın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada “En başından beri kamuoyuna izah etmeye çalıştığımız masumiyetimiz resmi makamlar nezdinde de tescillenmiş ve kulübümüz bu çirkin iddialardan aklanmıştır.” sözleri ile birlikte dün akşama kadar ESL üzerine bir baskı olmaması için açıklama yapmadıklarını fakat takımlardan gelen açıklama üzerine açıklama yayınlamak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Haklarında iddialarda bulunan takım ve kişilerden özür beklediklerini dile getiren Şahangiller Espor, süreci bulandırmak isteyen manipülatif ve hakaret içeren açıklamalara karşı 5 kişi hakkında hukuki süreçleri başlattığını söylerken, her türlü şike imasına ve hakaret içeren açıklamaya karşı yasal haklarını kullanacaklarını vurguladılar.

Takım tarafından paylaşılan açıklamayı RT’leyen kurucu Emrah Şahan ise açılan davadan kazanılacak tüm tazminat gelirinin Mehmetçik Vakfı ve Şehit Aileleri Vakfı’na eşit miktarda bağışlanacağını duyurdu.


İlginizi Çekebilir:

ESL Türkiye şike iddiaları hakkında aldığı kararı açıkladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive