Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Hafta ilk günü sona erdi

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Haftanın ilk günü sona erdi. İşte sonuçlar.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Hafta ilk günü sona erdi

26 Şubat Cumartesi gününün öğle saatlerinde başlayan Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Hafta ilk gün mücadelesi aynı gün saat 18:00’da başlayan Papara SuperMassive Blaze – 5 Ronin karşılaşmasının sonuçlanması ile sona erdi.

Haftanın açılış karşılaşmasında ligin birinci fastPay Wildcats ile sonuncusu Galakticos ekipleri güçlerini paylaştı. Karşılaşmanın başında alt koridorda ilk kanı alan IW ekibi, karşılaşmanın devamında ele geçirdiği bu üstünlüğü diğer koridorlara yaymaya doğru adımlar attı. Global görevleri yerine getiren ve rakibinin hatalarını iyi kullanan fastPay Wildcats, dakika 27’de galibiyete ulaştı.

Saat 15:00’da başlayan günün ikinci karşılaşmasında ise zirve yarışında bulunan Dark Passage ile Galatasaray Espor ekipleri karşılaştı. Özellikle ejder ve baron çevresinde gerçekleşen takım savaşlarından net bir galip çıkmasa da, önde görünen Galatasaray Espor’du. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Dark Passage, oldukça çekişmeli giden karşılaşmanın 27. dakikasında aldığı baronun ardından öne geçen Dark Passage, saldırı gücü taşıyıcısı Scorth’un 5’te 5 atmasının ardından dakika 35’de sezonun 8. galibiyetini aldı.

Günün üçüncü karşılaşmasında espor severler Fenerbahçe Espor – Beşiktaş derbisine şahit oldu. Karşılaşmanın ilk 10 dakikasında önde olan Fenerbahçe tarafı, yaptığı hata ve kaybettiği bir takım savaşının ardından geriye düştü. Fenerbahçe maçı tamamen bırakmasa da, Beşiktaş rakibi karşısındaki oyunu ile galibiyete ulaşmayı başardı.

Saat 17:00’da başlayan Team Aurora – NASR Esports karşılaşması da hızlı başladı. Uzun bir süre kafa kafaya giden karşılaşmada her iki tarafın da birbirlerinin Nexus kulelerine dayandı. Team Aurora dakika 38’de kazandığı takım savaşının ardından karşılaşmanın daha fazla uzamasına izin vermedi ve 39. dakikada zafere ulaştı.

Günün son karşılamasında 5 Ronin ile Papara SuperMassive Blaze kozlarını paylaştı. İlk kanı alt koridorda SMB alsa da 5 Ronin ekibi kısa süre içerisinde skoru eşitledi. Girilen iki takım savaşının ardından rakibi ile arasındaki farkı açan SMB, 35. dakikada galibiyete ulaştı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Hafta ilk gün sonuçları

  • 14:00 – Galakticos 0 – 1 fastPay Wildcats
  • 15:00 – Galatasaray Espor 0 – 1 Dark Passage
  • 16:00 – Beşiktaş 1 – 0 Fenerbahçe Espor
  • 17:00 – Team Aurora 1 – 0 NASR Esports
  • 18:00 – Papara SuperMassive Blaze 1 – 0 5 Ronin

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 6.Hafta ikinci günü 27 Şubat Pazar günü saat 14:00’da başlayacak. Buraya tıklayarak günün özetlerinin olduğu YouTube sayfasına ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

100 Thieves ekibi LCS’de süper haftaya TSM’i yenerek başladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor