Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Katowice 2022 finalinin adı: G2 Esports – FaZe Clan

IEM Katowice 2022 şampiyonluğu için G2 Esports ile FaZe Clan mücadele edecek.

IEM Katowice 2022 finalinin adı: G2 Esports - FaZe Clan

25 Şubat günü başlayan IEM Katowice 2022 çeyrek finallerinde Gambit Esports’u mağlup eden FaZe Clan ile Virtus.pro’yu mağlup eden G2 Esports yarı finallere çıkmaya hak kazanmıştı.

26 Şubat Cumartesi günü saat 17:30’da başlayan ilk yarı final karşılaşmasında Natus Vincere ile G2 Esports karşı karşıya geldi. Çeyrek finallerde olduğu gibi üç maçlık bir seri üzerinden oynanan yarı finalde ilk harita G2 tarafından seçilen Inferno haritası oldu. Maça T tarafında başlayan G2 ilk yarıda 10 round kazanarak galibiyete oldukça yaklaştı. İkinci yarıda s1mple’lı Natus Vincere ekibi rakibine karşı koysa da, galibiyete ulaşmasını engelleyemedi.

Serinin ikinci karşılaşması Natus Vincere tarafından seçilen Mirage haritasında oynandı. Karşılaşmanın ilk yarısı da yine serinin ilk karşılaşmasında olduğu gibi oldukça fark ile sonuçlanırken, Natus Vincere bu sefer kolay vazgeçmedi. G2 karşısında arka arkaya 7 round kazanan Ukraynalı ekip bu serinin devamını getiremedi ve serinin ikinci karşılaşmasında 16-13 mağlup oldu. İkinci galibiyete imza atan G2 Esports, IEM Katowice 2022 finaline çıkan ilk takım oldu.

Günün ikinci karşılaşması ise 21:00’da başladı. FaZe tarafından seçilen Inferno’da oynanan serinin ilk karşılaşmasının ilk yarısında, Heroic 10 round kaybederken, ikinci yarıda aldığı 6 round ile 16-11’lik bir skor ile seride öne geçen taraf FaZe oldu.

Heroic tarafından seçilen Nuke haritasındaki serinin ikinci karşılaşmasında ise ilk karşılaşmaya oranla rekabet daha düşük bir seviyedeydi. Rakibi karşısında sadece 5 round kazanabilen Heroic, 16-5’lik bir skor ile mağlup oldu ve böylece IEM Katowice 2022 finaline çıkmaya hak kazanan bir diğer takım FaZe oldu.

FaZe ile G2 Esports arasında gerçekleştirilecek IEM Katowice 2022 finali 27 Şubat Pazar günü saat 19:00’da başlayacak.


İlginizi Çekebilir:

Yasin ”xfl0ud” Koç geçirdiği ameliyat hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive