Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı!

League of Legends ve espor severlerin merakla beklediği açıklama sonunda geldi.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı!
Görsel: twitter.com/LoLespor

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi, 9 Nisan Cumartesi günü oynanan 2022 Kış Mevsimi Finali ile birlikte sona ermiş ve şampiyonluğa fastPay Wildcats ulaşarak ülkemizi Mid-Season Invitational 2022’de temsil etmeye hak kazanmıştı. Geçen bir buçuk ayın ardından League of Legends severlerin Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi için merakla beklediği açıklama sonunda geldi.

20 Mayıs Cuma gününün akşam saatlerinde Lolespor’un resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama ile birlikte Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı. Belirtilene göre Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi, 11 Haziran Cumartesi günü takımların Sihirdar Vadisi’ne inmesiyle birlikte çevrimiçi oynanacak şekilde başlayacak. Mevsimin açılış karşılaşmasında geçtiğimiz mevsimin finalistleri fastPay Wildcats ile Galatasaray Espor karşılaşacak.

Takımların akademi takımlarının mücadele edeceği Akademi Ligi ise 9 Haziran Perşembe başlayacak. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi perşembe ve cuma günleri oynanacak olan ligin ve 2022 Yaz Mevsimi’nin kadrolarının ise önümüzdeki günlerde paylaşılacağı açıklandı.

Birlikte İzleyelim Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi’nde devam edecek

Açıklamada özellikle VALORANT esporunda başarılı olduğu görülen Birlikte İzleyelim veya İngilizce adı ile Watch Party etkinliklerine de değinildi. Geçtiğimiz sezon ligde gördüğümüz ve Elwind, Thaldrin, fabFabulous ve daha birçok sevilen ismin dahil olduğu etkinlikler, 2022 Yaz Mevsimi’nde de devam edecek.

Ayrıca lolesports.com, Twitch ve YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlara zaman zaman sürpriz konukların katılacağı ve ödüllerin dağıtılacağı detayları da paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.


İlginizi Çekebilir:

Oyun ve eğlence fuarı GameX 2022 hızlı başladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor