Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi FUT Esports – Denizbank İstanbul Wildcats karşılaşması ile başlayacak

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi için merakla beklenen açıklama gerçekleştirildi.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi FUT Esports - Denizbank İstanbul Wildcats karşılaşması ile başlayacak

Geride bıraktığımız 2022 yılının aralık ayında 26 Ocak 2023 Perşembe günü başlayacağını sizlere aktardığımız Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi için geri sayım devam ederken, ligin işleyişine dair merakla beklenen resmi açıklama da yapıldı.

Paylaşılan bilgilere göre yeni sezonda Şampiyonluk Ligi’nin yayın günü ve saati değişiyor. Ligde karşılaşmalar artık Perşembe ve Cuma oynanacak ve mücadeleler saat 19.00’da başlayacak. Mevsimin ilk eşleşmesi, 26 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da FUT Esports ile Denizbank İstanbul Wildcats ekipleri karşı karşıya gelecek.

Ligin yeni sezonunda ter dökecek sekiz takım, ilk olarak yedi hafta boyunca sürecek lig aşamasında mücadele edecek. Lig aşamasında ilk altı sırayı alan takımlar mevsim finallerine katılım hakkı kazanacak. Finallerin de tamamlanmasının ardından 2023 Kış Mevsimi şampiyonu belli olacak.

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi takımlarının hedefi: EMEA Masters

Şampiyonluk Ligi’nde her mevsimin en başarılı üç takımı, her yıl iki defa düzenlenen ve Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinin en iyi takımlarının bulunduğu EMEA Masters’da mücadele edecek.

Bu değişikliğin bir parçası olarak Şampiyonluk Ligi artık Dünya Şampiyonası’na ve Sezon Ortası Turnuvası’na temsilci göndermeyecek. Öte yandan EMEA bölgesinin en prestijli ligi olan LEC’de artık Türk oyuncular yerli sayılacak ve bu lig için Türkçe yayınlar yapılacak.

Mevsimin tüm karşılaşmaları RiotGamesTurkish Twitch kanalından ve LoLespor Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir: 

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi takımları belli oldu

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi başlangıç tarihi açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor