Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi yorumcularından Aral ‘Halpern’ Norman GEN ekibinin ortak yayıncısı oldu

TCL yorumcu-analistlerinden ‘Halpern’ LCK maçlarını canlı aktarabilecek. Tebrikler @Aralhalpern

Şampiyonluk Ligi yorumcularından Aral 'Halpern' Norman GEN ekibinin ortak yayıncısı oldu

2017 yılının Haziran ayından bu yana Şampiyonluk Ligi TCL’de yorumcu-analist olarak görev yapan eski profesyonel oyuncu Aral ”Halpern” Norman, Kore ligi LCK ekiplerinden GEN’e ortak yayıncı olarak katıldı. Bir süredir YouTube kanalında yayınladığı haftalık analiz ve tierlist videoları ile içerik üretmeye devam eden Halpern, böylelikle LCK maçlarını Twitch kanalı üzerinden takipçileriyle beraber izleyebilecek.

Ülkemizde League of Legends esporunun en eski isimlerinden biri olan Halpern, oyunculuk kariyerine 2012 yılında Team Turquality ekibinde başlamıştı. Kısa bir süre HWA Gaming ve MeetYourMakers forması giyen Aral Norman, 2016 – 2017 yılları arasında belirli periyotlarda Dark Passage ve Team Aurora’nın ana koçu olarak görev yapmıştı. 2017 yılında Riot Games Türkiye’ye yorumcu olarak katılan 28 yaşındaki tecrübeli isim aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Ülkemizde TCL’e karşı ilginin giderek azaldığı bir dönemde Çin ligi LPL, Kore ligi LCK, Kuzey Amerika ligi LCS ve Avrupa ligi LEC gibi üst düzey rekabete sahne olan ligleri düzenli bir şekilde YouTube kanalı aracılığıyla analiz eden Halpern, tüm LCK maçlarını canlı olarak Twitch kanalından takipçilerine aktarabilecek. Aral Norman’ı Türk espor topluluğu için gösterdiği çabalardan dolayı tebrik ediyor, kariyerinin devamında başarılar diliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor