Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

SANGAL Esports DreamHack Open Aralık Açık Elemeleri’nde çeyrek finalde!

DreamHack Open Aralık turnuvası Açık Elemeleri, 20 Kasım Cuma günü Türkiye saati ile 19.00 sularında başladı. Başarılı temsilcimiz SANGAL Esports, elde ettiği galibiyetler sonrasında adını çeyrek finallere yazdırmayı başardı.

Sangal Esports, son 16’da Rus ekibi ex-Mustang Crew karşısında oynanan uzatmaların ardından 19-15’lik skor ile adını çeyrek finallere yazdırmayı başardı. Açık elemelerde oynanan birçok maçta olduğu gibi, maç Nuke haritasında oynandı. Maçın ilk yarısında 8-1’lik skor avantajına sahip olan başarılı temsilcimiz, maçın ikinci yarısında başarılı bir seri yakalayan Rus ekibine karşı normal oyun süresinde berabere kaldı. Maçın uzatmalarına Anti Terörist olarak başlayan başarılı temsilcimiz, bizlere maçın ilk yarısını tekrardan hatırlatan 4-0’lık bir serinin ardından maçı kazandı. Maç boyunca etkileyici bir performans sergileyen ve takımı için kritik skorlar elde eden Ekrem “l0gicman” Aydın‘ın başarılı performansı oldukça dikkat çekti. Sergilediği agresif oyun tarzı ile Rus ekibi sürekli köşeye sıkıştıran Ömer “imoRR” Karataş da dikkat çeken oyuncular arasındaydı. Yakaladığı galibiyet serisinin ardından başarılı ekibimiz, 21 Kasım‘da Hollanda’lı ekip Budapest Five ile çeyrek finallerde karşılaşacak.

SANGAL Esports ile beraber mücadele eden genç takımımız 9ine ise son 16’da karşılaştığı tecrübeli ekip Nexus‘a karşı aldığı mağlubiyet ile turnuvaya veda etti. MDL‘in tecrübeli ekiplerinden olan Nexus karşısında kendi oyunu kurmakta oldukça zorlanan 9ine, başarılı galibiyet serisinin ardından aldığı 16-5’lik ezici bir skorun ardından, son 16’da elenen takımlar arasına girdi. Maç içerisinde zaman zaman oyuncularımızın bireysel performansları ile ortaya koydukları mücadelelerle kazandığımız skorlar, Romanya’lı ekibe karşı alınacak galibiyet için yeterli olmadı. Tecrübeli ekip, 9ine‘nın spontane oyun tarzına karşı, sürekli oyunu soğutan hamleler ile birlikte hakimiyetini bütün maçta korudu. 9ine için kaybedilen maçın önemi oldukça fazlaydı. Başarılı ekibimiz, çeyrek finallere katılma şansıyla birlikte aynı zamanda MDL‘e çıkma iddiasını güçlendirme şansını da kaybetmiş oldu.

DreamHack Open Aralık turnuvası Açık Elemeleri’nin çeyrek finallerini ve daha sonrasında oynanacak maçları, buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive