Connect with us

Espor

Sangal Esports, VALORANT alanındaki faaliyetlerini durdurdu!

Sangal Esports VALORANT operasyonlarını durdurdu.

Sangal Esports kadın VALORANT takımını Purple ile güçlendirdi

Ülkemizden çıkan ve şu anda yurt dışında faaliyet gösteren espor takımlarından Sangal Esports, Counter Strike takımı ile öne çıksa da, başka birçok oyunda da mücadelesine devam ediyor. Son olarak takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalar ile birlikte VALORANT alanında alınan son karar taraftarlar ile paylaşıldı.

Yapılan açıklamada 24 Ekim 2022 tarihinde tekrardan yatırım yapma kararı almış oldukları VALORANT sahnesi için hazırlıkların yapılıp kadronun tamamlandığı belirtilirken, takımın VRL Kuzey Avrupa: Polaris bölgesinde mücadele edeceğinin planlandığı bilgisi paylaşıldı.

Sangal VALORANT takımına Riot Games’ten izin çıkmadı

Sangal’ın açıklamasında belirtilene göre Riot Games ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından, takımın yeni sponsorluk anlaşması nedeniyle VALORANT espor ekosisteminde bulunamayacağı şeklinde bir geri bildirim aldıkları açıklandı.

Bu adımın ardından Sangal’ın VALORANT alanı için aldığı son karar ise şu ifadeler ile açıklandı:

“Sangal Esports olarak, ana yatırım alanımız Counter Strike: Global Offensive ile beraber tüm FPS türü oyunlarda yatırım fırsatlarını takip ediyoruz. Riot Games tarafından bize iletilen bu sonuç ile VALORANT operasyonumuzu askıya aldığımızı sizlere üzülerek bildiriyoruz.”

VALORANT arenası için kapılar tamamen kapanmadı

Organizasyon tarafından yapılan bu açıklama ile VALORANT operasyonlarının durdurulduğu haberi paylaşılsa da, oyuna ve espor arenasına kapılar tamamen kapatılmadı. Açıklamanın sonunda organizasyonun VALORANT espor sahnesini yakından takip etmeye devam edeceği, şartların ve koşulların değişmesi durumunda rekabetçi arenaya tekrar dahil olacağı şeklinde bir not düşüldü.

Sangal Esports VALORANT kadrosunda yer alan isimler hakkında ise iki detay paylaşıldı. Kadrodaki Hakan Karaca “Hatashiwa” Korkut ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığı, takım menajeri Baransel “woxyy” Durak ile ilgili süreç hakkında ise önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılacağı bilgisi paylaşıldı.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Crosshair renk kodları tam liste! VALORANT renk kodları nasıl bulunur?

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor