Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Sangal Esports’tan bir zafer daha! exCyberwolves karşısında önemli galibiyet!

Temsilcimiz @sangalGG, Advanced League’de çıktığı üçüncü maçında ikinci galibiyetine ulaştı!

sangal

Temsilcimiz Sangal Esports, ESL Türkiye Şampiyonası’ndaki zaferi ile birlikte “Türkiye’nin en iyi CS:GO takımı” unvanını 9INE’dan yeniden devralmıştı. Geçtiğimiz sezonun şampiyonunu mağlup eden ve gözünü MDL’e diken Ekrem “l0gicman” Aydın ve arkadaşları, MDL hayali uğruna mücadele edecekleri ESEA Advanced League‘e odaklandı.

Ligin ilk maçında oldukça ciddi bir rakip olan Movistar Riders ile karşılaşan ekip, İspanya temsilcisi karşısında zorlanmamış ve 16-3’lük skorla galip gelmişti. İkinci maçında ise başlangıçtaki havadan oldukça uzak olan Sangal, KPI Gaming karşısında Dust2 haritasında oldukça zorlanmış ve bu karşılaşmada 16-12 ile mağlup olmuştu.

KPI mağlubiyetini taraftarlarına unutturmak isteyen Ömer “imoRR” Karataş’lı Sangal, exCyberwolves karşısında önemli bir galibiyete imza attı. Polonya temsilcisi ile daha önce FLASHPOINT elemelerinde karşılaşan ekip, Inferno haritasında mücadele etmişti. Turkey5 adı altında mücadele ederken rakibini mağlup etmiş olan temsilcimiz, dün oynanan karşılaşmada da bizleri şaşırtmadı ve yine yeniden galip gelmeyi bildi.

Train haritasında oynanan karşılaşmada CT tarafında başlayan ve skorda 8-1’i yakalayan temsilcimiz, ilk yarının sonlarına doğru kontrolü biraz olsun Polonyalılara verdi ve 9-6’lık skorla ilk yarı sona erdi. İkinci yarıda tabanca raundunu kazanan ve karşılaşmada iki tabanca raundunu da elde ederek bu laneti ortadan kaldırdığını ilan eden Sangal Esports, skoru 14-7’ye getirdikten sonra ilk yarıda olduğu gibi küçük bir kontrol sorunu yaşadı.

Fakat sonuç olarak karşılaşmada galip gelmeyi bilen ekip, 16-12’lik skor ile ligdeki üçüncü maçında ikinci galibiyetine ulaştı.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive