Connect with us

Espor

Schalke 04, LEC spotunu satıyor!

Köklü Alman takımı Schalke 04, LEC spotunu satıyor!

2016 yılında Elements kadrosunu satın alan Schalke 04, Beşiktaş Esports’un 2015 yılında Aces High’ı satın almasının ardından League of Legends arenasına adım atan ikinci profesyonel spor organizasyonu olmuştu.

2019 yılında, EU LCS’den bugün bildiğimiz LEC’e dönüşerek franchise verilmişti. LEC franchising sisteminin kurucu üyelerinden biri de Schalke 04 takımıydı. O zamandan beri, köklü Alman organizasyonu ligde büyük bir rol oynadı.

Aylarca süren söylentilerin ardından Schalke 04’ün LEC spotunu 30 milyon Euro’ya satması bekleniyor. COVID-19 salgını ve dünya çapındaki karantina, geleneksel sporları büyük ölçüde olumsuz etkiledi.

Schalke 04’ün futbol takımı 30 yıl sonra küme düştüğü de göz önüne alındığında, espor takımını geliştirmek için kaynak bulmakta zorlandıkları biliniyor.

Golden Guardians ve Flyquest gibi takımların da maddi kaynak sıkıntıları yaşadığı ve kısmen spor holdinglerine ait sayısız espor takımı, bu durumdan benzer şekilde etkilendi.

Sonuç olarak, Schalke’nin League of Legends takımı tüm bu yaşananlarının bedelini ödeyecek gibi görünüyor. Dünyaca ünlü Alman gazetesi BILD tarafından duyurulan habere göre Schalke 04, spotlarını beklenenden 10 milyon € daha fazlaya satacak.

Schalke 04’ün yerini kimin alacağı ise şu anda bilinmemekte. Giants Gaming‘in LEC’e geri dönebileceği veya son European Masters şampiyonu olan Karmine Corp takımının yer alabileceği söylentiler arasında yer alıyor.

 


İlginizi Çekebilir:

TSM, kripto borsası FTX ile 210 milyon dolarlık isim hakkı anlaşması imzaladı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor