Connect with us

LoL

sOAZ, 2021 yılında LDLC OL’nin koçluk görevini üstlenecek!

Tecrübeli oyuncu @sOAZ koçluk yapmaya hazırlanıyor!

soaz

L’Equipein haberine göre tecrübeli oyuncu Paul “sOAZ” Boyer, 2021 yılında Fransız takımlarından LDLC OL‘nin koçluğunu yapacak!

26 yaşındaki eski profesyonel oyuncu 10 yıllık bir oyunculuk kariyerinin ardından koçluk pozisyonuna geçiyor! Kariyeri boyunca Fnatic forması ile dört Avrupa şampiyonluğu olan sOAZ toplamda altı kez de Dünya Şampiyonası’na gitme başarısına erişmişti.

2020 yılında Avrupa’yı terk eden oyuncu, LCS takımlarından Immortals’a katılmıştı. İstediğini alamayan takım tecrübeli oyuncu ile Yaz Mevsimi sonrasında yollarını ayırmıştı. Bu ayrılığın ardından sOAZ, 10 yıllık kariyerinde ilk defa oyunculuğa ara verdiğini duyurmuştu. Koçluk yapacağını konusunda da daha öncesinde Twitter’dan ipuçları veren eski profesyonel oyuncu büyük bir kariyerin ardından sahnelere veda ediyor.

“Seneler boyunca insanlarla ne kadar iyi koçluk yapacağım ile ilgili sohbetler etmiştim.”

LDLC OL, 2020 LFL Bahar Mevsimi’ni birinci bitirdikten sonra 2020 European Masters Bahar sezonunu kazanmıştı. Kadrosunda eski şampiyon Bora “YellOwStaR” Kim’i de bulunduran takım şimdiye kadarki en sağlam Fransız takım görünümündeydi. Öyle ki oynadıkları iki sezonda da LFL’yi birinci bitirdiler!

Bu transferin ardından sOAZ, uzun bir sürenin ardından birinci sezonda şampiyon olduğu kadrodaki takım arkadaşı YellOwStaR ile tekrardan buluşacak. Eğer tecrübeli emekli oyuncu burada kendini kanıtlayabilirse onu ileride çok daha iyi takımların başında ana koç olarak görebiliriz!

NBA 2K21 Türkiye Milli Takımı FIBA Esports Open II turnuvasında çeyrek finalde!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL