Connect with us

Espor

Steam Türk kullanıcılarına adeta bayram hediyesi gibi bir müjde verdi

Steam Kurban Bayramı öncesi Türk kullanıcılarına müjdeli haberi verdi.

Bayram öncesi Steam’den Türk kullanıcılarına müjdeli haber geldi. Son dönemde kur farkının artması nedeniyle zam beklenirken, Steam kur farkını sabit tuttu.

Son dönemde yaşanan kur farkının artma sorunundan en çok etkilenen kesimlerden biri mutlaka oyuncular oldu. Özellikle oyun içi satın alınmalarda dolar üzerinden çalışan oyun oynayan oyuncular bu sorundan çok etkilenirken, Türk kullanıcılarını ise zam endişesi sarmıştı.

İlginizi çekebilir: Muhtemelen bilmediğiniz 10 League of Legends bilgisi

Türk Lirası ile çalışan Steam, uzun zamandır sabit kur ile Türk kullanıcılarına hizmet veriyordu. Yani dövizde yaşanan dalgalanmalardan veya yükselmelerden oyun fiyatları etkilenmiyordu. Ancak son dönemde yaşanan büyük kur farkı sonrası herkes oyunlara zam geleceği konusunda endişe yaşamaya başlamıştı. Zaten hali hazırda çok yüksek olan oyun fiyatları, kur farkıyla beraber inanılmaz rakamlara çıkabilecekken, sevindirici haber çok geçmeden geldi.

Steam kur farkını sabit tutacak

Ünlü oyun platformu yaptığı açıklama ile kur farkının oyunculara yansıtılmayacağını belirtti. Bu açıklama ile platform içerisinde yer alan içeriklere herhangi bir zam gelmeyeceği kesinleşmiş oldu. Yapılan açıklamanın içerisinde aynı zamanda oyun içi satın alımlarda da kur farkı yansıtılmayacak denildi. Bu sevindirici haber, Türk kullanıcılar için adeta bir bayram hediyesi oldu.

İlginizi çekebilir: 200 IQ’luk CS: GO Hareketleri

Sadece hediye göndermede bazı kısıtlamalar olacağını belirten oyun platformu, bunun nedeni olarak ise fırsatçılığın önüne geçmek istediklerini belirttiler. Yaptığı bu son açıklama ile aynı zamanda aldığı kararlar ile ülkemize ne kadar değer verdiğini gösteren Steam, Türk kullanıcılarına duyduğu saygıyı da göstermiş oldu. Ünlü oyun platformu adeta Türk kullanıcıların gönlünü fethetti.

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor