Connect with us

Espor

Surreal Esports adını VRL Türkiye Birlik ligi finaline yazdırdı

VALORANT Regional League Türkiye: Birlik ligi finaline çıkmaya hak kazan ilk takım Surreal Esports oldu.

Surreal Esports adını VRL Türkiye Birlik ligi finaline yazdırdı

Çeyrek finaller kapsamında 4 takımın 15 Mart Salı günü karşı karşıya geldiği VRL Türkiye Birlik liginde ilk yarı final karşılaşması gerçekleştirildi ve ilk finalist belli oldu. Rakibi Thunderbolts Gaming’i 2-1’lik bir skor ile mağlup etmeyi başaran Surreal Esports, VALORANT Regional League Türkiye: Birlik ligi finaline çıkmaya hak kazandı.

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan ve saat 19:00’da başlayan yarı final karşılaşmasının ilk haritası Fracture olarak belirlendi. İki tarafın da mücadeleyi bırakmadığı karşılaşmanın iki yarısı da 6-6’lık bir skor ile sona ermesi nedeniyle uzatmalara gidildi. Uzatmalarda rakibinden 2 tur daha fazla kazanan Surreal Esports, 17-15’lik bir skor ile seride öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşması için takımlar Ascent haritasında karşı karşıya geldi. İlk maçın galibi Surreal’in önde götürdüğü karşılaşma ilk yarısı 2 tur fark ile sona ererken, Thunderbolts Gaming karşılaşmanın ikinci yarısında sadece bir tur kazanabildi. 13-6’lık bir skor ile galibiyete ulaşan Surreal Esports seride durumu 2-0’a getirdi.

Breeze haritasında oynanan üçüncü karşılaşmada ise rüzgar tersine döndü. Thunderbolts Gaming sadece 2 tur kaybederek maçın ilk yarısını 10-2’lik bir skor ile tamamlarken, Surreal taraflar değiştikten sonra geri dönüş yapmaya çalışsa da, 3 tur daha kazanan TBG, 13-8’lik bir skor ile maçın galibi olarak seriyi 2-1’e getirdi.

VRL Türkiye Birlik liginin ilk finalisti: Surreal Esports

Serinin oynanan dördüncü ve son haritasında Bind seçildi. VRL Türkiye Birlik ligi finaline çıkmak için oldukça istekli olduğu görülen Surreal tabiri caizse rakibine nefes aldırmadı. Karşılaşmanın ilk yarısında 11 tur kazanan Surreal, ikinci yarıda iki tur daha kazanarak galibiyete 13-5’lik bir skor ile ulaştı.

5 maçlık yarı final karşılaşmasını 3-1’lik bir skor ile kazanan Surreal Esports, VALORANT Regional League Türkiye: Birlik ligi finaline çıkmaya hak kazanan ilk takım oldu. Mağlup olan Thunderbolts Gaming ise etkinliği 3-4.sırada bitirdi.

Surreal’in büyük finaldeki rakibi, 17 Mart Perşembe günün saat 19:00’da başlayacak olan Fire Flux Esports – Team Lixa karşılaşmasının ardından belli olacak. Karşılaşma VALORANT Regional League Türkiye: Birlik’in resmi Twitch ve YouTube kanalları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir:

TETA Esports VALORANT Akademi takımını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor