Connect with us

Espor

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers 6. hafta 1. gün sonuçları

Fnatic ekibi Guild’i mağlup ederek A grubunu lider tamamladı

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers 6. hafta 1. gün sonuçları

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers 6. hafta 1. gün mücadeleleri tamamlandı. A grubunu uzun süre ilk iki sırada götüren Fnatic ve Guild arasındaki seri izleyenleri ekrana bağladı. Guild ekibi seriye 13-5’lik etkileyici bir Haven galibiyetiyle başlasa da Fnatic, Bind ve Split haritalarında rakibine üstünlük sağladı ve A grubunu 5G 0M’lik skorla namağlup lider tamamladı. Guild ise averajda G2‘nun gerisinde kaldı ve grubu üçüncü sırada bitirdi.

Turnuvaya beklentilerin çok altında başlangıç yapan CIS temsilcisi Gambit, sıralamadaki yakın rakibi NAVI’yi 2-0 mağlup ederek playoff potası için avantajı eline aldı. Team Liquid’in grup maçlarını tamamlamış olması sebebiyle eğer Gambit kalan iki maçını kazanırsa diğer sonuçtan bağımsız olarak bir sonraki aşamaya yükselecek. İlk haftalarda turnuvanın en zayıf takımlarından biri gibi gözüken LDN UTD’nin da playoff şansı sürüyor. Gambit ile oynayacakları seriyi kazanmaları halinde kendilerini NAVI’nin önünde playoff potasına atabilirler.

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers 6. hafta 1. gün sonuçları

  • NAVI  0 — 2  Gambit
  • Guild  1 — 2  Fnatic

FunPlus Phoenix Avrupa temsilcisi NAVI karşısında oynayacağı seriyi kazandığı takdirde B grubunu lider tamamlayabilir. Turnuvada henüz galibiyeti olmayan iki takımdan biri olan BIG‘in ise playoff aşamasına yükselme ihtimali kalmadı. 6. haftanın kalan fikstürü şu şekilde:

17 Mart

  • 18:00 — BIG vs Gambit
  • 21:00 — NAVI vs FPX

18 Mart

  • 19:00 — Gambit vs LDNU
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor