Connect with us

Espor

Svenskeren önümüzdeki sezon için takım bulamadığını açıkladı

Tecrübeli oyuncuya henüz bir teklif yapılmış değil

Svenskeren Evil Geniuses

Kuzey Amerika ligi LCS takımlarından Evil Geniuses ile sözleşmesi sona erecek olan veteran oyuncu Svenskeren, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile önümüzdeki sezon için oynayacak herhangi bir takım bulamadığını duyurdu. 25 yaşındaki ormancı geçtiğimiz iki seneyi EG ekibinde geçirmiş, 2020 ve 2021 yaz mevsimlerinde yarı final oynamayı başarmıştı.

League of Legends’ın en eski profesyonel oyuncularından biri olan Svenskeren, kariyerine 2011 yılında 3DMAX takımıyla başladı. 2013 yılında SK Gaming’e transfer olana kadar çeşitli ekiplerde yer alan Svenskeren, 2015-2017 yılları arasında TSM’de forma giymiş ve üç şampiyonluk yaşamıştı. Ardından Cloud9 kadrosuna dahil olan tecrübeli oyuncu, iki kez LCS finalinde boy göstermişti.

Svenskeren’ın konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”Önümüzdeki sezon için henüz bir takım bulamadım. Üçüncü sezondan beri hiçbir mevsimi kaçırmadan LCS’de oynuyorum ve bu herhangi bir takımda başlamayacağım ilk sezon olacak. Kuzey Amerika son altı yıldır benim evim ve geçen yazın burada oynadığım son dönem olabileceğini düşünmek üzücü. Hala çok adanmış durumdayım ve yeterince iyi olduğumu biliyorum. Burada yaşamayı ve oynamayı sevdiğim için LCS’te oynamaya devam etmek istiyorum.”

Aslen Danimarka’lı olan veteran oyuncu uzun yıllar LCS’te forma giydiği için yerli statüsüne geçti. Kuzey Amerika’da kadroda yerli oyuncu bulundurma zorunluluğu olduğu için takımlar kadrolarını genelde o oyuncular üzerine kuruyor. En yakın örnek olan Team Liquid ekibinde yerli sayılan ormancı Santorin, Bwipo ve Hans Sama’nın transferi sonrası takımından yeni bir kontrat aldı. Svenskeren için ise özellikle yeniden yapılanmaya giden takımların çaylak oyuncular etrafına onu yerleştirme ihtimali bulunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor