Connect with us

Espor

T1 Faker: “Şu anda LCK’da en iyisi olduğuma inanıyorum”

T1 Faker, verdiği yeni röportajda sezonu kazanma konusundaki kararlığını sürdürüyor.

faker

Geçtiğimiz haftalarda Wuhan Corona virüsü (COVID-19) nedeniyle seyircisiz olarak oynanması kararı verilmesi nedeniyle gündemimize gelen LCK ligi devam ederken, T1 ekibinden Faker, yeni bir röportaj verdi.

InvenGlobal isimli web sayfasında yer alan röportajda oyuncunun ligdeki ve tekli sıralamadaki durumu hakkında konuştu. T1 ekibinin kaptanı verdiği röportaja geçtiğimiz günlerde kazandığı Player Of the Game ödülünden bahsetmek ile başladı.

Röportajda “İnsanların 15 dk. öncesi ve 15 dk. sonrası Faker hakkında konuştuklarını hiç duydunuz mu? ” sorusu yöneltilince oyuncu “Bunu duydum ve düşük performans gösterdiğimde veya gelişme sürecinde olduğumda, 15 dakikadan önce istatistiklerimin farkı olduğu doğru. Ancak, iyi performans gösteriyorsam, her iki versiyonunun da iyi oynadığını hissediyorum ve şu anda LCK’de en iyisi olduğuma inanıyorum.” dedi.

Röportajda dikkat çeken bir başka soru ise T1 ekibinin bu sezondaki kadrosunun durumu hakkında oluyor. T1 Faker bu soruya “Hem geçen yıl hem de bu yılki kadronun çok güçlü olduğuna inanıyorum. Geçen yıl Worlds’ü kazanamadığım için bu yıl iyi performans göstereceğime inanıyorum. Geçen sene ya da bu sene olsak da, hala şampiyonluk için yarışan bir takım olduğumuzu düşünüyorum.” şeklinde cevap verdi.

T1 Faker: “T1, Gen.G ve DAMWON LCK’in en güçlü takımları”

LCK bazlı sorulara geçildiğinde ilk sorulardan biri tabi ki güç sıralaması hakkında oldu. 23 yaşındaki oyuncu en güçlü 3 takımı T1, Gen.G ve DAMWON olarak sıralıyor. Ayrıca oyuncu “Ancak hala sezonun başlarında olduğu için, işlerin sona doğru nasıl görüneceğini bilmiyorum.” eklemesini de yaptı.

Son olarak hedeflerinden bahseden oyuncu bir önceki röportajında da değindiği şekilde ligi kazanma amacını güttüğünü söylüyor. Ayrıca T1 Faker Worlds’de daha iyi bir performans gösterebilmek için fiziksel antrenmanlar yaptığını da belirtiyor.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor