Connect with us

Espor

T1’ın çaylak orta koridor oyuncusu Clozer, Liiv SANDBOX’a transfer olabilir

Clozer, Faker’ın arkasında yedek beklemek istemiyor

T1'ın orta koridor oyuncusu Clozer, Liiv SANDBOX ekibine katılıyor

LCK 2021 Bahar Mevsimi’nde bir dönem Faker’ın yerine forma şansı bulan çaylak orta koridor oyuncusu Clozer, son gelen bilgilere göre Liiv SANDBOX ekibine katılmayı planlıyor. Geçtiğimiz mevsim neredeyse hiç şans bulamayan 18 yaşındaki genç oyuncu, 2021 Dünya Şampiyonası‘nda da kendini gösterememişti.

T1 kadro istikrarını sağladı

Yaz mevsiminin sonundan itibaren performansını takım olarak ciddi derecede arttıran T1 ekibinde Clozer’ın düzenli bir şekilde oynaması zor hale geldi. Stardust döneminde kadro istikrarını sağlamayı başaran T1, Canna- Oner- Faker- Gumayusi ve Keria beşlisini mümkün olduğunca bozmamaya çalıştı. Daha öncesinde zaman zaman Cuzz ve Teddy ile birlikte Clozer da kadroda yer buluyordu fakat özellikle Dünya Şampiyonası’nda elde edilen başarı sonrasında Faker’ın yerini çaylak bir oyuncuya bırakma ihtimalleri oldukça zayıf.

Liiv SANBOX kadrosunu güçlendiriyor

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında T1’ın genç destek oyuncusu Effort‘u kadrosuna dahil ettikten sonra nişancı pozisyonuna FunPlus Phoenix ekibinde Prince‘i transfer eden Liiv SANDBOX, takımın yetenek baremini oldukça yukarıya çekmişti. Normal sezonu 11G 7M ile beşinci sırada tamamlayan LSB, çeyrek finallerde T1’a 3-0 mağlup olmuş ve Bölgesel Finaller’in yolunu tutmuştu.

Dünya Şampiyonası umutlarını son ana kadar yaşatan Liiv SANDBOX, Bölgesel Finaller’in ilk aşamasında Hanwha Life’a yenilmiş ve sezonu kapatmıştı. Başlangıç beşlisinden yalnızca Summit’i kaybeden LSB, önümüzdeki mevsim orta koridorda FATE’in yerine Clozer’a şans vermeyi düşünüyor. Yapılacak üst koridor transferi sonrasında Croco, Clozer, Prince ve Effort dörtlüsüyle sezona başlayacak Liiv SANDBOX, LCK takipçilerini şaşırtma potansiyeline sahip.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor