Connect with us

LoL

Cloud9 resmi olarak Perkz ile yollarını ayırdığını açıkladı!

Yıldız orta koridor 2022’de Cloud9 forması giymeyecek!

Cloud9 Perkz

Kuzey Amerika‘ya sansasyonel bir biçimde transfer olan Perkz, bir yıllık bir maceranın ardından 2022 sezonunda Cloud9‘da olmayacak!

23 yaşındaki süper yıldız orta koridor, 2020‘de G2 Esports ile Dünya Şampiyonu olma hayallerini gerçekleştiremeyince LCS‘e transfer olmuştu. Cloud9’a transfer olan Perkz; Fudge, Blaber, Zven ve Vulcan ile birlikte forma giymişti. Transfer gerçekleştiğinde Kuzey Amerika takipçilerine ve otoritelere göre süper takıma dönüşen C9 bariz bir biçimde 2021 Dünya Şampiyonası‘nda başarı elde etmek istiyordu.

Bu kadro her ne kadar ilk sezonun belirli zamanlarında zorlanmış olsa da Bahar Mevsimi sonunda kupayı kaldırmayı başardı. Bu başarı sonucunda Perkz hem Avrupa‘da hem de Kuzey Amerika’da ödül kazanmayı başarmış da oldu. Bunu başaran bir diğer oyuncu ise takım arkadaşı Zven’di!

Takımın bu yılki bir diğer büyük başarısı Dünya Şampiyonası’nda gruplardan çıkmak oldu. FunPlus Phoenix ve Rogue gibi dişli iki rakibini geride bırakmayı başaran takım, DAMWON Kia ile A Grubu‘nda çıkmayı başaran iki takımdan biri oldu. Çoğu otoriteye göre ölüm grubu olarak nitelendirilen bu gruptan çıkmak, bir Kuzey Amerika takımı ve özel olarak C9 için çok büyük bir başarıydı. Her ne kadar çeyrek finalde Gen.G‘ye yenilmiş de olsa gelecek yıllarda da hatırlanacak bir hikaye yazmayı başardılar!

Fakat C9 macerasında elde ettiği başarılar yetenekli orta koridora yetmedi. Birçok söylentiye göre efsane orta koridor Avrupa’ya Team Vitality ile geri dönecek. Batı League of Legends tarihinin en iyi oyuncularından kabul edilen Perkz’ü 2022 sezonunda LEC’de izleyeceğiz!

İlginizi Çekebilir!

Arcane 1.Sezon 4, 5 ve 6. bölümleri yayınlandı

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL