Connect with us

Taktik Savaşları

Taktik Savaşları dereceli sistemiyle ilgili bilmeniz gereken minik detaylar

Detaylar hayat kurtarır. =)

Taktik Savaşları’nda dereceli sistemle ilgili minik detaylar paylaşıldı. Riot Games’ten stukaysh1n, oyunun resmi forumu üzerinden yaptığı açıklamada dereceli sistemdeki minik değişikliklerden bahsetti.

Küme Düşme Koruması

Taktik Savaşları’nda diğer dereceli LoL serilerindeki terfi serilerinin bulunmamasını dengelemek için, herhangi bir kümede (bazı nadir istisnalar hariç) 0 LP’deyken oyun kaybederseniz bir alt kümeye düşmeniz gerekiyor. Fakat bir hatadan ötürü oyuncular terfi ettikten sonraki birkaç oyunda mağlubiyet alsalar bile küme düşmüyorlardı. Artık oyuna 0 LP’de başlayıp kaybederseniz küme düşeceksiniz.

Şampiyonluk ve Üstatlık Aşamalarındaki Küme Düşme Koruması (Diğer Dereceli Sıraları da Etkiliyor):

Şampiyonluk ve Üstatlık Aşamalarındaki oyuncular gün bitiminde 0 LP’ye sahipse Ustalık Aşaması’na düşmeli. Eğer Ustalık Aşaması’nda 0 LP’yken kaybederlerse Elmas’a düşmeliler. Ancak yeterli sayıda Ustalık ve Üstatlık Aşaması oyuncusu olmadığı için, Şampiyonluk Aşaması oyuncularının küme düşemediği durumlarla karşılaştık. Bundan sonra Üstatlık veya Şampiyonluk Aşaması’nda 0 LP’deyken LP kaybederseniz doğrudan Elmas 1’e düşeceksiniz.

LP Ayarlamaları: İstenilenden çok daha fazla LP kazanmanıza yol açabilecek uç durumların önüne geçmek için, LP’nin hesaplanmasında da küme düşme korumasına getirdiğimiz değişiklikler doğrultusunda bazı ayarlamalara gidiyoruz. Tabii bu ayarlamaların ardından birçoğunuz herhangi bir değişiklik görmeyeceksiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Taktik Savaşları