Connect with us

LoL

Teddy, resmi olarak T1’dan ayrıldı!

T1 ile Teddy karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı!

Teddy

T1 ve Park “Teddy” Jin-seong karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Üç yıllık kontratı sonlanan oyuncu artık T1’ın League of Legends kadrosunda bulunmayacak!

23 yaşındaki nişancı daha önceden gelen duyumlara göre LCS ve LCK takımlarından gelecek teklifler ile ilgileniyordu. Yine gelen duyumlar arasında LCS’ten iki takımın 2022 sezonu için Teddy ile ilgilendiği vardı.

Takipçilerin hatırlayacağı üzere T1, genç nişancı Gumayusi‘yi ana kadroya yükseltmiş ve 2021‘in büyük çoğunluğunda ve Dünya Şampiyonası‘nda Gumayusi ile sahneye çıkmıştı. Gumayusi’nin beklenenin çok üstünde performans göstermesi de tecrübeli nişancının yedeklerde kalmasına yol açmıştı.

Faker hariç genç bir kadroya sahip T1, Dünya Şampiyonası’nda da Gumayusi ile oynamış ve yarı finallere kadar gelmeyi başarmıştı. Bu tecrübe seviyesinde bir takımdan beklenenin çok üstünde bir performans sergilemişlerdi ve bu performansta Gumayusi’nin oyununun payı çok büyüktü.

Diğer yandan Teddy, T1 ile uzun bir birliktelik yaşadı. 23 yaşındaki nişancı takımı ile üç LCK kupası kaldırmayı ve 2019 Dünya Şampiyonası’nda yarı final görmeyi başarmıştı.

T1’ın CEO’su Joe Mar‘ın ise bu ayrılık hakkındaki görüşleri şu şekilde:

“Bu kolay bir karar değildi. Ancak Teddy’nin kariyerine devam edebilmesi ve farklı bir takımla yeni bir başlangıç yapabilmesi için doğru olan karardı.”

Önümüzdeki sezon tecrübeli nişancıyı hangi takımda göreceğimiz kesin değil fakat kadrosuna katılacağı takıma birkaç seviye atlatacağı da bir gerçek!


İlginizi Çekebilir!

Team Liquid, Bwipo ve Hans Sama’yı transfer etmeyi planlıyor

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL