Connect with us

Espor

G2 Esports temsilcimiz Broken Blade’i kadrosuna kattı!

Temsilcimiz Sergen ‘Broken Blade’ Çelik önümüzdeki sezon G2 formasıyla mücadele edecek

G2 Temsilcimiz Broken Blade önümüzdeki sezon G2 formasıyla mücadele edecek!

Avrupa ligi LEC’nin önde gelen takımlarından G2, 2022 Bahar Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosunu duyurdu. Geçtiğimiz iki sezonu Schalke bünyesinde geçiren temsilcimiz Sergen ‘Broken Blade’ Çelik, G2 ekibinin yeniden yapılanma sürecinde üst koridorda görev alacak. Bir süredir hakkında Flakked ve Broken Blade ile hali hazırda anlaştığı söylentileri çıkan G2, eski oyuncuları Caps ve Jankos’u kadrosunda tuttu.

G2 Esports’un LEC 2022 Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Broken Blade
  • Orman: Jankos
  • Orta koridor: Caps
  • Alt koridor: Flakked
  • Destek: Targamas

Broken Blade için yeni bir fırsat

Schalke 04’ün LEC lig haklarının Team BDS tarafından alınmasının ardından gösterdiği bireysel performans sebebiyle Broken Blade üst düzey takımların kapmak isteyeceği oyuncu olarak ön plana çıktı. Wunder’in G2 ile devam etmeme kararı almasından sonra, Rekless ve Mikyx ile de yollarını ayıran G2 ekibi fırsatı kaçırmayarak temsilcimiz Broken Blade’i kadrosuna kattı. Ligimizde Royal Bandits ile yaşadığı şampiyonluğun ardından Kuzey Amerika takımlarından TSM’e transfer olan Broken Blade, LCS 2020 Yaz Mevsimi’nde şampiyon olmayı başarmış, ardından Schalke ile yeni bir maceraya atılmıştı.

LEC’deki ilk sezonunda Schalke’nin normal sezonu dördüncü bitirmesinde büyük katkısı olan Broken Blade, takımın en parlak oyuncusu olarak görülüyordu. Son sezonu 3G 15M ile tamamlayan Schalke ekibinde istediği performansı gösteremeyen temsilcimiz Sergen Çelik, önümüzdeki mevsim G2 ile tamamen beyaz bir sayfa açacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor