Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2021’de kural ihlali! Vivo Keyd’in Acend galibiyeti iptal edildi

VALORANT Champions 2021’de temsilcimiz cNed’in takımı düzenleme sonrası galibiyete ulaşan taraf oldu!

VALORANT Champions'ta kural ihlali! Vivo Keyd'in Acend galibiyeti iptal edildi

Aralık ayının ilk gününde start alan VALORANT Champions 2021 etkinliği, tüm hızı ve heyecanı ile birlikte devam ederken ilginç bir olay meydana geldi. Türkiye saati ile 17:15’de başlayan Vivo Keyd – Acend karşılaşmasında normalde galibiyete ulaşan taraf Vivo Keyd olsa da, karşılaşma sonrası yapılan incelemelerin ardından alınan karar ile taraflar değişmiş oldu.

VALORANT Champions yönetimi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre iki takımın grup aşamasında oynadığı serinin üçüncü karşılaşmasında Vivo Keyd ekibinden Jonathan “JhoW” Glória’nın Cypher ajanının Gizli Kamera yeteneğini “VALORANT’ın tasarım amacına aykırı olarak kullanması” nedeniyle bir inceleme başladı.

Yapılan inceleme sonucunda JhoW’un VALORANT Küresel Rekabet Politikası’nın 7.2.6 sayılı kuralını ihlal ettiği kararlaştırıldı ve oyuncunun bu bahsedilen hatayı kullandığı 6 round’un sonucu Acend ekibinin lehine çevrildi. Ayrıca kaybedilen round’ların etkisini de hesaba katma amacıyla bir round daha rakip lehine sayıldı ve karşılaşmanın kazananı 13-9’luk bir skor ile Acend oldu. Acend ekibi serinin üçüncü karşılaşmasını da kazanması ile seride 2-1 öne geçerek kazanan taraf oldu.

Skor düzenlemesi ile galibiyete ulaşan taraf olan Acend, VALORANT Champions 2021’de A grubunun kazananlar finaline yükselmesi ile Team Envy ile eşleşti. Turnuvadaki tek Türk temsilcimizin takımı, rakibi ile 4 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’da karşı karşıya gelecek.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor