Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2021 üçüncü gün sonuçları!

VALORANT Champions 2021’in üçüncü gününde neler yaşandı?

valorant champions 2021

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen VALORANT Champions 2021 Dünya şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. Üçüncü gün geride bırakıldı ve takımlar grup aşamalarının ilk yarısını tamamladı. Playoff aşamasına sadece 4 gün kaldı. Peki üçüncü günde neler yaşandı?

VALORANT Champions 2021’in üçüncü gününde toplam 3 karşılaşma oynandı. Bunlardan en çok merak edilen temsilcimiz ”cNed”‘in yer aldığı Acend ekibinin Vivo Keyd ile yaptığı karşılaşmaydı. Bunların yanında Vision Strikers ve Fnatic, playofflar için mücadele etti. Envy ve X10 CRIT ise gruptaki ilk maçlarını yapmış oldu. İşte sonuçlar:

Acend vs Vivo Keyd (2-1 Acend Galibiyeti)

Oldukça ilginç bir sonucu olan bu maç özellikle Türk izleyiciler tarafından merakla bekleniyordu. İlk harita olan Icebox’ta oldukça çekişmeli geçen maçta Acend, özellikle ikinci yarıda rakibi Vivo Keyd’e daha fazla dayanamadı ve 13-9’luk skorla Vivo Keyd ilk haritayı kazandı. İkinci harita ise Bind oldu. Bind haritasında ezici bir üstünlük ile Acend rakibini 13-3 yenmeyi başardı. Üçüncü harita olan Breeze’de ise işler karıştı. Maç ilk olarak 13-8’lik skorla Vivo Keyd tarafından kazanıldı ancak sonrasında VALORANT Champions Twitter hesabından kural ihlali duyurusu yapıldı.

Breeze haritasında Vivo Keyd oyuncusu Jonathan ”JhoW” Gloria, Cypher karakteri ile kural ihlali sayılabilecek bir kamera kullandı ve bu sonradan fark edildi. Bu kameranın kullanıldığı rauntlar Acend tarafına yazıldı ve durum değişerek 13-9 Acend galip sayıldı. Böylece başta Lower aşamasına düşen Acend, kural ihlali sonrası Upper aşamasında yer almaya hak kazandı. Karşılaşmayı 2-1 Acend kazanmış oldu.

Vision Strikers vs FNATIC (2-1 FNATIC Galibiyeti)

Playoff aşaması için mücadele eden iki başarılı takımın oynadığı ilk harita Icebox oldukça çekişmeli geçti ancak FNATIC 13-10’luk skorla rakibini yenmeyi başardı. İkinci harita olan Haven’da ise Vision Strikers 13-10 kazanarak genel maç durumunu 1-1’e getirdi. Belirleyici harita ise Fracture oldu. FNATIC özellikle ilk yarıda gösterdiği yüksek performans ile 13-6’lık skorla haritayı kazandı ve genel skoru 2-1’e getirerek rakibini yendi. Böylece FNATIC playofflara adını yazdıran ilk takım oldu.

https://twitter.com/valesports_tr/status/1466875232636047360

Envy vs X10 CRIT (2-0 Envy Galibiyeti)

Günün son karşılaşmasında ilk harita olan Breeze’de Envy rakibini 13-8 yenmeyi başardı. İkinci harita olan Ascent’da da yüksek performans gösteren Envy, rakibini 13-7 yenerek genel durumu 2-0’a getirdi ve karşılaşmanın galibi oldu.

VALORANT Champions 2021’in üçüncü günü sonuçları bu şekildeydi? Bakalım playoff aşamasına giden süreçte daha neler olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor