Connect with us

Espor

Tencent ülke müdürü ekibine teşekkür etti

Türkiye’de elde ettikleri başarılardan bahsedildi.

Tencent

Tencent ülke müdürü Aras Şenyüz ekibine edindikleri başarılardan dolayı teşekkür etti. LinkedIn üzerinden yayınladığı mesajında, PUBG MOBİLE İçerik Stüdyosundan ve hazırladıkları içeriklerden bahsederken, globalde ülkemizin kültürüne göre hazırlanan içeriklerin nasıl ilgi çektiğinden de söz etti. Yıllardır PUBG markasını iyi bir şekilde ilerleten Tencent markası, Türkiye pazarında da güzel başarılara imza attı.

Tencent ülke müdürü teşekkürlerini şu sözlerle ifade etti:

“Tencent Türkiye olarak her zaman ülkemizin gaming ekosistemini geliştirmeye yönelik projelere imza atarken, çalışmalarımızın aynı zamanda global pazarlara da örnek işler olmasını hedefledik. Bu yoğun emeklerimizin karşılığını da 2022 yılında Tencent’in tüm ülke organizasyonlarını dahil ederek gerçekleştirdiği yarışmalarda üst üste 3. çeyrekte birincilik ödülünü  alarak  aldık.

Zor geçen bu günlerde, oyuna yatırımın önünü açmak, global oyun şirketlerinin Türkiye’yi sadece oyun geliştirme değil, oyun yayıncılığı konusunda da bir üst ligde görmesini hedefliyoruz .

2022 yılının 2. çeyreğine ait ilk ödülümüzü; sosyal medya kanallarımıza özel olarak hazırladığımız ve büyük ilgi toplayan “Gerçek Hayatta PUBG MOBILE” içerik serimizle aldık. Gerçek mekan ve oyuncularla çektiğimiz seri, kısa sürede milyonlarca izlenirken Tencent’in diğer pazarlarında da örnek alınan ve lokalize edilen bir içerik oldu.

Üçüncü çeyrekte ödülü; Türkiye’nin ilk mobil oyun stüdyosu olarak hayata geçirdiğimiz “PUBG MOBILE İçerik Stüdyosu” sayesinde elde ettik. Stüdyomuzda geçen yıldan bu yana 130’u aşkın orijinal içerik hazırladık, fiziki buluşmalar düzenledik, işbirliği yaptığımız içerik üreticilerine özel yayın ve içerik odaları sağladık. Ayrıca espor turnuvalarını stüdyomuzda  sunuyor, talk show gibi çeşitli sosyal medya içeriklerimizi burada çekiyoruz. Bizi PUBG MOBILE oyuncularıyla buluşturan yüzlerce çalışmayı hayata geçirdiğimiz stüdyo girişimimizin Tencent Global tarafından ödülle taçlandırılması bizi çok mutlu etti.

Son çeyrekte aldığımız ödülün ise bizim için farklı bir anlamı bulunuyor. Ülkemizin kültürüne göre hazırladığımız ve oyuna yoldaş olarak eklenen “Kurt” içeriğimiz oyuncular tarafından büyük ilgi gördü. Bu sayede Kurt ülkemizde çok yoğun bir talep gördü ve globalde de sevilen bir içerik oldu. Galata kulesi ve Kız kulesi’nin eklenmesiyle yerelleştirmenin ne kadar önemli olduğunun altını çizdik .

Bu başarıları elde etmemizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma buradan tekrar teşekkür ediyorum. Bu ödüller sadece bizim için değil, aynı zamanda ülkemizdeki faaliyetlerimizi genişletmek için de oldukça önemli bir anlam taşıyor. Tebrikler ekip!”


İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile Klasik Mod güncellemeleri ile gündemde!

 

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor