Connect with us

Espor

TESFED, TFF’ye eMilli takım ve eSüper Lig üzerinden tepki gösterdi

TESFED, TFF’ye eMilli takım ve eSüper Lig üzerinden tepki gösterdi

TESFED, TFF'ye eMilli takım ve eSüper Lig üzerinden tepki gösterdi

Geçtiğimiz dönemde gelişmelerini bizlerin de sizlere aktardığımız eSüper Lig ve eMilli takım üzerinden yeni bir tartışma ortaya çıktı. Türkiye Espor Federasyonu(Kısa adı ile TESFED) yaptığı son açıklama ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu’na(Kısa adı ile TFF) tepki gösterdi.

Türkiye Espor Federasyonu’nun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kurulan ve yönetilen eMilli Takım’ın federasyona tanınan yetkiler göz ardı edilerek kurulduğu ve gayriresmi olarak yürütüldüğü dile getirildi.

TESFED: “Federasyonumuza tanınan yetkiler alenen gasp edilmiş bulunulmaktadır”

Açıklamanın devamında eMilli Takım haricinde yine Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve yönetilen eSüper Lig’e de değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir diğer yandan ise, yine Türkiye Futbol Federasyonu tarafından eSüper Lig adlı organizasyon yine bilgimiz haricinde hukuka aykırı bir şekilde hayata geçirilmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu, klasik futbol branşı ile esporun bir alt dalı niteliğindeki spor oyunları arasındaki fark konusunda büyük bir yanılgı içerisindedir. Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere espor dalı tüm dünyada futbol veya bir başka spor dalından tamamıyla ayrı bir şekilde münhasır bir spor olarak değerlendirilmekte olup Türkiye Futbol Federasyonu’nun değil Türkiye Espor Federasyonu’nun görevi ve yetkisi dahilindedir.”

Türkiye Espor Federasyonu, yapılan açıklamada TFF tarafından atılan bu adımları “18 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Türkiye Espor Federasyonu Ana Statüsü’nde Federasyonumuza tanınan yetkiler alenen gasp edilmiş bulunulmaktadır. Türk esporunun gelişimine katkı sağlayacak her türlü iş birliği talebimiz Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmiş olsa da, bu talebimiz geri çevrilerek espor alanında münhasır yetkili kılınan Federasyonumuz sürecin dışında bırakılmak istenmiştir.” şeklinde aktarıldı.

TESFED, mevzuata ve hukuka aykırı olduğunu dile getirdiği bu adımlar karşısında hukuki süreçlerin başlatıldığını bildirirken, TFF kanadından henüz herhangi bir açıklama gelmedi.


İlginizi Çekebilir:

Eternal Fire League of Legends kadrosu açıklandı! Eternal Fire LoL sahnesinde!

VALORANT Gece Pazarı iptal edilebilir! VALORANT Gece Pazarı ne zaman düzelecek?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor