Connect with us

Espor

VALORANT İlerleme Sistemi Güncellemesine Dair Ayrıntılar

Oyuna gelecek bir sürü yenilik ayrıntılarıyla açıklandı.

VALORANT İçerik

VALORANT ilerleme sistemi güncellemesine dair ve sık sorulan sorular hakkında bir makale yayınladı. Buna göre oyunda ajan kontratları ve kredi sistemiyle ilgili büyük ve güzel değişiklikler olacak. Ajan kontratları 27 Haziran’da değişecek, buna göre artık oyuna gelecek olan Kingdom Kredisi ile birlikte teçhizat ve aksesuarlar açılabilecek.

VALORANT İçerik

Yenilenmiş günlük görevler de dönüm noktalarıyla takip edilebilecek. Günlük ödüller hem XP hem de Kingdom Kredisi (bedelsiz olarak içerik açmakta kullanılan ve bedelsiz kazanılabilen bir para birimi) sağlayacak.

KINGDOM KREDİSİ – Yeni Bedelsiz Oyun İçi Para Birimi

Herhangi bir oyun modunda oynayarak Kingdom Kredilerini toplayın ve turlu oyun modlarında galip geldiğiniz her tur için bonus kazanın.

 • Tamamen bedelsiz olan bu kredi Savaş Bileti XP’si ve Ekibe Ajan Kat XP’siyle birlikte birikir. Detaylar Ekibe Ajan Kat Etkinliği kısmında.
 • En fazla 10.000 Kingdom Kredisi biriktirebilirsiniz, bu yüzden kredilerinizi sık sık harcayın!
 • Kingdom Kredisi’yle açılabilecek içerikler: (ayrıntılar yazının devamında):
  • Ajan Mağazası’ndaki Ajanlar
  • Ajan Teçhizatı
  • Önceki Savaş Biletlerindeki Aksesuarlar (Silah uğurları, oyuncu kartları, spreyler ve unvanlar)

AJANLAR VE TEÇHİZATLARI (Önceki Adıyla Ajan Kontratları)

Ajanları ve ajan temalı içerikleri XP kazanarak açmaya yarayan çok seviyeli biletler olan Ajan Kontratları artık Ekibe Ajan Kat Etkinlikleri (yeni ajanları açmaya yarayan etkinlikler), Ajan Mağazası (sahip olunmayan ajanların bulunduğu mağaza) ve Ajan Teçhizatı (sahip olunmayan ajan içerikleri) olmak üzere üçe ayrıldı.

EKİBE AJAN KAT ETKİNLİKLERİ

Bu bedelsiz Etkinlik Biletleri yeni bir ajan çıkar çıkmaz otomatik olarak etkinleşir ve 28 gün boyunca etkin kalır.

 • Ajan açmak öncekiyle aşağı yukarı aynı zamanı alıyor. Bu da yaklaşık olarak önceden ajan açmayı sağlayan Ajan Kontratı’nın 5. aşamasını tamamlamak için harcamanız gereken zamana denk geliyor.
 • Ekibe Ajan Kat Etkinliği ilerlemesi ve XP’si kazanırken aynı zamanda Kingdom Kredisi de kazanacaksınız ve kredilerinizi kullanarak Ajan Teçhizatı ile Ajan Mağazası ve Aksesuar Mağazası’ndan yeni içerikler edinebileceksiniz.
 • Bir ajana hemen sahip olmak için hâlâ VP kullanabilirsiniz.

AJAN MAĞAZASI

 • Eğer Ekibe Ajan Kat Etkinliği sırasında ilgili ajanı ekibe katacak kadar XP kazanamadıysanız bu ajanı etkinliğin sona ermesinin ardından istediğiniz zaman Ajan Mağazası’ndan Kingdom Kredisi, VP veya yeni oyunculara verilen Ajan Sembolü kullanarak edinebilirsiniz.

AJAN TEÇHİZATI

Gekko’nun Shorty’si ve Fade’in oyuncu kartı gibi Ajan Kontratlarında bulunan içeriklerin tamamını yeni sistemde de edinebileceksiniz.

 • Eğer bir ajana halihazırda sahipseniz Kingdom Kredisi kullanarak o ajanın teçhizatlarını açabilir veya kredilerinizi başka bir şey için harcayabilirsiniz.
 • Ekibe Ajan Kat Etkinlikleri ajan açmaya yarar, onların teçhizatlarını açmaya değil. Teçhizatlar artık belirli bir sıralamayla aşamalar aracılığıyla açılıyor. Tıpkı 10 aşamadan oluşan Ajan Kontratları gibi toplamda 10 Ajan Teçhizatı Aşaması bulunacak.
 • Ajanlar önceden 5. aşamada açıldığından “Teçhizat aşamalarını açmak için ait oldukları ajana sahip olmam gerekiyorsa 5. aşamada ne kazanacağım?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Eski sistemde açmadığınız ajanlar için bir miktar Kingdom Kredisi elde edeceksiniz! Eski sistemde açtığınız ajanların ödülünü zaten aldığınız için yeni sistemde tekrar ödül kazanmayacaksınız.

AKSESUAR MAĞAZASI

Önceki Savaş Biletlerinin içeriklerini yepyeni Aksesuar Mağazası’ndan doğrudan açabileceksiniz.

 • Aksesuarlar yalnızca Kingdom Kredisi’yle edinilebilir.
 • Mağazanın içerikleri her oyuncu için farklıdır, her hafta değişir ve tamamen rasgeledir.
 • Son üç Savaş Bileti’nin (mevcut Savaş Bileti de dahil) içerikleri dışında tüm eski Savaş Biletlerinin içerikleri (silah ve bıçak kaplamaları hariç) Aksesuar Mağazası’na gelebilir.

İlginizi Çekebilir:

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor