Connect with us

LoL

TSM, FlyQuest’i yenerek uzun bir aradan sonra LCS şampiyonu olmayı başardı!

Üç senenin ardından@TSM, 2020 LCS şampiyonu olmayı başardı. Tebrikler TSM, tebrikler @TSMBrokenBlade!

tsm lcs şampiyon

2017 senesinden sonra TSM ilk defa LCS şampiyonu olmayı başardı!

Büyük teknik aksaklıkların yaşandığı bu seride TSM, rakibi FlyQuest‘i beş maçın sonunda mağlup etti. Kıran kırana geçen bu serinin maçlarına gelin birlikte bakalım:

2020 LCS Yaz Mevsimi Finali‘ne gelirken TSM görece daha zayıf olan takımdı. Bunun nedeni ise rakibi FLY‘nin finale gelirken kazanan tablosunda Cloud9, Team Liquid gibi takımları elemiş olmasıydı. TSM de bu takımları alt etmeyi başardı fakat özellikle playoffların ilk turunda aldıkları Golden Guardians mağlubiyeti onları bu seride bir adım geriye taşıyordu.

Sezon boyunca yaşadıkları problemlerden dolayı insanlar TSM’den şüphe duyuyordu. Sadece orta koridor Bjergsen ve üst koridor Broken Blade‘in iyi performans gösterdiği ligdeki oyun tarzları playofflarda devam etmedi. Orman ve alt koridorda sorun yaşayan TSM, finallere gelirken bunları çözmüş ve oyun planlarını da oturtmuş gibi görünüyordu. Özellikle ormancı Spica üzerinden ölü toprağını atıp üst düzey ormancı profili çizmeyi başardı.

Oyun sırasında uzun süredir gördüğümüz en büyük teknik aksaklık yaşandı. FLY alt koridoru WildTurtle‘ın ikinci oyun başladığında elektriği kesildi ve oyundan düşmüş oldu. Sosyal mesafe gereği kendi dairesinden oynayan oyuncu yaklaşık bir saat sonra takım evine getirildi ve karşılaşma devam etti.

KDA, Seraphine’in de dahil olduğu yeni çizgi roman serisini çıkardı!

Her ne kadar FLY, WildTurtle’ın yaşadığı sorunu çözse de bu dakikadan sonra daha önceden sergiledikleri oyunu sergileyememeye başladılar. Buna rağmen başarılı takım 2-0‘dan sonra ormancı Santorin‘in mükemmel oyunuyla TSM’in seriyi 3-0 yapmasına izin vermedi.  Sürekli Doublelift üzerine oynayan ormancı rakibini 1/6/5‘lik skorla vadiden ayırdı.

Bu mağlubiyetten sonra TSM odağını tekrardan üst koridoru çevirdi. TSM üst koridorda üstünlük elde etmiş olsa da FLY objektifler üzerinde çok daha iyi oynayan ekip olmayı başardı. Spica rakibinden bir ejder çalarak Ruh noktasına gelmelerini engellemeye çalışsa da bu girişim sadece rakipten 5 dakika çalmış oldu. Biraz geç de olsa Alev Ruhu‘nu alan FLY bunun üzerine Baron Güçlendirmesi‘ni de hanesini yazdırdı ve yaptığı son bir kuşatma ile seriyi beşinci maça götürmeyi başardı.

Serinin son karşılaşmasında Bjergsen kazandığı MVP ödülünü hak edecek seviyede bir Twisted Fate oynadı. Spica da temsilcimiz Broken Blade etrafında başarılı bir oyun sergiledi. Camille ile aldığı yardımı sonuna kadar kullanan BB takımını o kadar öne geçirdi ki rakipleri bir noktadan itibaren karşı koyamaz durumu geldi. Oyunun sonlarına doğru harika bir takım savaşı yapan takım rakibin üssünü devirdi ve LCS şampiyonu olmayı başardı!


Çağatay Üner Samsun Espor’a transfer oldu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL