Connect with us

Espor

Turkcell eMilli Takım Seçmeleri’nde sıra büyük finalde

Turkcell eMilli Takım Seçmeleri’nde sıra büyük finale geldi.

Turkcell eMilli Takım Seçmeleri’nde sıra büyük finalde

Yapılan son basın açıklamasına göre Turkcell’in ana sponsoru olduğu eMilli Takım’ın Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda yol haritası belli oldu. Yoğun bir takvime girecek olan ay-yıldızlılar için milli takım oyuncu seçmeleri ilk olarak 3-4 Kasım tarihlerinde Avrupa’da yaşayan eFutbolcularla başladı. Devam eden günlerde ise ay-yıldızlı formayı üzerine geçirmek isteyenler, 7-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Turkcell eMilli Takım Türkiye Elemeleri ile kıyasıya bir mücadele verdi.

eMilli Takım için büyük gün

Elemeleri başarılı bir şekilde geçen eFutbolcular büyük finalde karşı karşıya gelecek. Turkcell eMilli Takım Seçmeleri Büyük Final’i 17 Kasım’da İstanbul Beykoz’daki TFF Riva Tesisleri’nde çevrim dışı olarak düzenlenecek. Büyük finalin ardından ay-yıldızlı formayı giymeye hak kazanan oyuncular belli olacak.

Turnuva 12.00 – 20.00 saatleri arasında twitch.tv/TFF1923 kanalı ve Türkiye Futbol Federasyonu Youtube kanalında canlı yayınlanacak.

Dünya Kupası elemeleri Aralık’ta başlıyor

2023 yılının en büyük espor mücadelelerinden biri ise Temmuz ayında düzenlenecek olan Dünya Kupası olacak. Turnuva için Türkiye’nin yolculuğu ise Aralık ayında başlayacak. Elemelerinin Aralık 2022’de start alacağı ve Mart 2023’e kadar süreceği turnuvada, olası play-in maçları Nisan, play-off’lar ise mayıs ayında gerçekleştirilecek.

Turkcell eMilli Takım Seçmeleri finalistleri

  • Mert Altıntop
  • Emirhan Erdem
  • Serhan Yeniaras
  • Selim Mert Güler
  • İsmail Can Yerinde
  • Kaan Tüzün
  • Berk Turan
  • Türkcan Ulutaş

İlginizi Çekebilir:

FUT Esports, VCT 2023 EMEA Ligi’nde mücadele edecek kadrosunu duyurdu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor