Connect with us

Espor

Türkiye Büyük Finali 2022 şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats oldu

İzmir’de gerçekleştirilen #TBF2022’de şampiyonluğa DenizBank İstanbul Wildcats ulaştı!

Türkiye Büyük Finali 2022 şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats oldu
Fotoğraf: İsmail Çınar/Playerbros

Espor severlerin fakat en çok da League of Legends oyuncularının merakla beklediği Türkiye Büyük Finali 2022 veya kısa adı ile TBF 2022, 10 Eylül Cumartesi gününün akşam saatlerinde gerçekleştirildi. 91. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında gerçekleştirilen finalde DenizBank İstanbul Wildcats ile Fenerbahçe Espor ekipleri karşı karşıya geldi.

Beş maçlık büyük final serisine galibiyet ile başlayan taraf Fenerbahçe Espor oldu. 32 dakika süren ilk karşılaşmada 22-6’lık bir skor ile galibiyete ulaşan sarı lacivertli takım, yakaladığı avantajı takip eden karşılaşmada sürdüremedi.

Serinin ikinci karşılaşmasına hızlı başlayan DenizBank İstanbul Wildcats ekibi oldu. İkinci karşılaşmayı 29. dakikada sonlandıran geçtiğimiz sezonun şampiyonu, araksına aldığı rüzgarı üçüncü karşılaşmada da kullanarak geride başladığı durumu ilk önce eşitledi, daha sonra ise 2-1 öne geçti.

Fenerbahçe Espor bu kadar kolay değil dedi

DenizBank İstanbul Wildcats’in galibiyete ulaşmasına bir maç kala Fenerbahçe Espor bu kadar kolay değil dedi ve serinin dördüncü karşılaşmasını 19-15’lik oldukça yakın bir skor ile kazanarak beş maçlık seride durumu tekrardan eşitleyerek 2-2’ye getirdi.

Serinin son ve karar karşılaşmasında ise IW tarafı işini şansa bırakmadı. Karşılaşmanın başından itibaren üstünlüğünü koruyan DenizBank İstanbul Wildcats, 36. dakikada 17-6’lık bir skor ile şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyon DenizBank İstanbul Wildcats, Worlds 2022 yolcusu

Bu galibiyet ile birlikte Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi şampiyonu olarak uluslararası bir etkinlik olan MSI’a giden Wildcats, bu sefer de TBF 2022 şampiyonu olarak yılın en büyük League of Legends etkinliği olan Worlds 2022’ye gitmeye hak kazandı.

Türkiye Büyük Finali 2022 maç özetleri


İlginizi Çekebilir:

Global Esports Games 2022 İstanbul git gide yaklaşıyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor