Connect with us

Espor

Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası duyuruldu!

Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası 15 Nisan’da başlıyor!

Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası

Ülkemiz espor arenası her geçen gün yeni etkinlikler ve yeni turnuvalar ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu yeni etkinliklerden bir yenisi ise ülkemizin bu alanda en üst kurumundan geliyor. Türkiye Espor Federasyonu Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası isimli etkinliği resmi hesapları üzerinden duyurdu. İşte Türkiye Üniversitelerarası Espor Şampiyonası hakkında tüm detaylar.

Türkiye Espor Federasyonu ve Türkiye Üniversite Sporlar Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilecek bu etkinlik pek çok oyun için mücadelelere sahne olurken finalinde ise espor mücadelelerinin yanında çeşitli etkinliklere de yer verilecek. Elemeler çevrimiçi oynanırken etkinliğin finali ise 18-19 Mayıs’ta gerçekleşecek. Henüz bu sürpriz etkinlikler ve şampiyonanın diğer detayları hakkında yeni açıklamalar yapılmış değil. Etkinlik hakkında paylaşılan diğer detaylar ise aşağıda yer alan Türkiye Espor Federasyonu açıklamalarında:

Etkinlik Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Leauge of Legends, Valorant, NBA ve FIFA branşlarında yapılacak olan şampiyonanın, çevrim içi elemeleri 15-30 Nisan, final karşılaşmaları ise çeşitli etkinliklerle beraber 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecektir.

Ülkemiz espor sahnesinde bu tarz ilerlemeler görmek ve bunun yanında Üniversite Espor sahnesinin de gelişmesi espor sektörü için oldukça pozitif gelişmeler. Bu etkinlik için Türkiye Espor Federasyonu ve Türkiye Üniversite Sporlar Federasyonu’nu tebrik ediyor ve şampiyonaya katılacak bütün esporculara başarılar diliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor