Connect with us

Espor

Türkiye’de espor sponsorlarla büyüyor

Espor takımları için sponsorlar çok önemli.

Türkiye’de hızlı yükselen espor, çok ciddi yatırımlar almaya ve sponsorlar bulmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda espor’un sponsorlarla daha da gelişecek.

İnternet kafe turnuvalarıyla başlayan espor, günümüzde futbol stadyumlarında düzenlenen turnuvalarla devam ediyor. Tabii değişen sadece turnuvaların yapıldığı yer değil. Aynı zamanda takımlar zamanında klavye, kulaklık gibi ekipmanlar için yarışırken artık milyon dolarlar için yarışıyorlar. Böylesine büyük bir rekabet de insanların dikkatini çok kısa zamanda çekti ve espor kitlesi inanılmaz yükseldi.

Espor sektörünün önlenemez yükselişi takımları da etkiledi. Eskiden kapı kapı sponsor arayan takımlar, şimdiler de sponsorlarını kendileri seçer hale geldiler. Yaptıkları sponsorluk anlaşmalarıyla da bir espor takımı için sponsorun ne kadar önemli olduğunu herkese gösteriyorlar.

Örnek olarak TOA Esports şu an Trust Gaming ile bir sponsorluk anlaşmasını gösterebiliriz. Takımın oyun evindeki oyuncu koltuklarından, bilgisayar ekipmanlarına kadar tüm ürünleri karşılayan firma, ekibi espor sahnesinde yalnız bırakmıyor. Bu tarz yapılan anlaşmalar da hem takımlar hem de oyuncular için çok önemli oluyor. İşleri oyun oynamak oyuncular, bilgisayarda çok fazla zaman geçiriyor ve bu yüzden ekipmanları ne kadar iyi ve kullanışlı olursa onların rahatlığı, performansı o kadar yüksek oluyor.

Ayrıca takım yönetimi açısından düşündüğümüzde, oyuncu ekipmanları için masraf yapmamak ciddi bir gideri de yok ediyor. 4 farklı oyunda takımı bulunan ekip, günümüz oyuncu ekipmanlarının fiyatlarını göz önüne aldığımızda ciddi bir giderden kurtulmuş oluyor.

Çok basit bir örnek ile espor takımları için sponsorların ne kadar önemli olduğunu açıklamak istedik. Türkiye’de espor’un gelişmesini istiyorsak, aynı şekilde sponsorların da gelişmesi ve daha yeni sponsorların bulunması gerekiyor. Çünkü günümüzde espor takımlarının gelişmesi ve büyümesi yatırımcının yanı sıra neredeyse tamamen sponsorlara da bağlı. Bu son dönemde de görüldüğü gibi Türkiye’de espor sponsorlarla büyüyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor