Connect with us

Espor

Team Vitality, milyarder Tej Kojli’den 22.7 milyon dolar yatırım aldı

Avrupa’nın en büyük espor yatırımlarından biri gerçekleşti.

Team Vitality, LCS,

Team Vitality Avrupa’nın en büyük espor yatırımlarından birini aldı. Takımın da doğruladığı olayda ekip, yatırımcıdan 22.7 milyon dolar kazandı.

Avrupa’nın en büyük espor yatırımları arasında görülen bu yatırımın sahibi Tej Kojli. Girişimci bir milyarder olan Tej Kojli, e-ticaretten, teknolojiye kadar bir çok sektörde başarılı olmuş durumda. Başarılı iş adamının en son yaptığı yatırım ise espor sektörüne oldu. Bu yatırım da espor’un gücünü ve geleceğini görme açısından güzel bir kanıt oldu.

Aynı zamanda teknoloji bilimi ile de yakından ilgilenen Tej Kojli, bu yatırımın gelecekte espor takımlarının ve taraftarlarının teknoloji ile birleşme noktası olacağını belirtiyor. Bir çok farklı oyunda takımları bulunan Team Vitality, bu yatırımla beraber Avrupa’nın en büyük gelirini de elde etmiş oldu.

Bu büyük yatırımın başta takımın tesislerini, mağazalarını ve eğitim merkezlerini geliştirmek amacıyla kullanılacağı açıklandı. Ancak daha sonrasında yeni bir oyun takımı veya yeni transferlerin yapılacağı konusunda bilgi verilmedi.

İşte ekip yatırımı böyle duyurdu

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor