Connect with us

Espor

Twitch abonelik fiyatları değişti! Artık daha ucuza abone olunacak!

Twitch’in yerel fiyatlandırmayı hayata geçirmesinin ardından abonelik ücretleri değişti.

Twitch abonelik fiyatları değişti! Artık daha ucuza abone olunacak!

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayınlayan Twitch, 20 Mayıs Perşembe gününden itibaren Türkiye ve Meksika bölgelerinde yerel fiyatlandırmaya geçeceğini duyurmuştu. Beklenen gün geldi ve artık Türkiye’deki kullanıcılar için Twitch abonelik fiyatları değiştirildi.

Yapılan açıklamada yerel fiyatlandırma sistemine gidilmesinin nedeni olarak ortalama 5 Dolarlık abonelik ücretinin dünyanın her ülkesinde erişilebilir olmaması gösterildi.

Twitch Abonelik Fiyatları 2021

Twitch Türkiye’ye özel yerel fiyatlandırma getirmeden önce 38 lira 90 kuruş olan Kademe 1 abonelik ücreti, 20 Mayıs gününden itibaren 9,90 TL’lik bir fiyata sabitlendi. Ayrıca Kademe 1 ile birlikte Kademe 2 ve 3’ün de fiyatları düzenledi.

  • Kademe 1: 9,90 TL
  • Kademe 2: 19,99 TL
  • Kademe 3: 49,99 TL

Bu yazının hazırlandığı Mayıs 2021’de ise bir kanala ilk defa abone olacak olan kullanıcılara Twitch ilk aylarında %20’lik bir indirim uygulayarak ilk aylarının ücretini 7,92 TL’ye indiriyor.

Twitch abonelik fiyatları değişti! Artık daha ucuza abone olunacak!

Twitch Abonelik İptal Etme

Bir yayıncıya abone oldunuz fakat artık eskisi kadar eğlenemiyor veya o yayıncıyı desteklemek istemiyorsanız abonelikten nasıl çıkacağınızı da bu yazıda anlatmak istiyoruz.

Twitch üzerinde abonelik iptal etme de birkaç adımdan oluşuyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıkladıktan sonra açılan sekmede Abonelikler seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sekmede iptal etmek istediğiniz kanalın aboneliğinin üzerindeki çark işaretine tıklayarak “Aboneliği Yenileme” seçeneğine tıklarsanız, otomatik olarak aboneliğiniz yenilenmez.

Yerel fiyatlandırmanın gelmesinin ardından hazırladığımız Twitch abonelik fiyatları yazımız ve abonelik fiyatlarının yeniden düzenlenmesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

Epic Games NBA 2K21’i ücretsiz dağıtıyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor