Connect with us

Güncel

Twitch, Avrupa’daki abonelik ücretinde değişikliğe gidiyor!

Çoğu Avrupa ülkesinde abonelik maliyeti değiştirildi.

Twitch tarafından yapılan açıklama ile birlikte, yerel abonelik fiyatlandırmasının bir parçası olarak Avrupa‘daki izleyiciler için platformdaki kanal aboneliğinin fiyatlarının düşürüldüğü belirtildi.

Bu yılın başlarında Türkiye ve Meksika ile başlayan program, geçen ayın sonunda Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’ya genişletilmişti.

Twitch, yeni yerel abonelik fiyatlandırma modelini ilk olarak, kanallar arasındaki izleyicilerin yüzdesi arasındaki büyük farklılıklara atıfta bulunarak, Mayıs ayında uygulamaya koymuştu.

Çoğu Avrupa ülkesinde abonelik maliyeti 4,99€’ya mal oluyordu, yapılan bu düzenleme ile birlikte artık 3,99 €’ya düşürüldü.

Hatta yaşanılan bu durum için en büyük örnek, Arupa veya Asya’daki aktif kullanıcıların yüzdesi, Kuzey Amerika’ya göre yaklaşık %50 daha düşük durumda olması. Latin Amerika’da ise bu oranın yaklaşık %80 daha düşük olduğu belirtilmekte.

Platform bu bölgelerde daha düşük abonelik fiyatlarını test ederek, her zamankinden daha fazla insanın desteğini göstermesini ve bir aboneliğin avantajlarından yararlanma konusunda kendilerini rahat hissetmesini umuyor.

Yapılan bu fiyat güncellemeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmında belirmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Ceren “LeydiMedusa” Büyükgüllü, Galakticos’a içerik üreticisi olarak katıldı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel