Connect with us

Twitch

Twitch, Bit olayı hakkındaki ilk açıklamasını Playerbros’a yaptı

Twitch, Bit olayı hakkındaki sessizliğini 150’den fazla yayıncıya karşı harekete geçtiğini söyleyerek bozdu!

Twitch Bit olayı hakkındaki ilk açıklamasını Playerbros'a yaptı

Günlerdir süregelen Twitch Bit olaylarında yayıncı ve izleyicilerin çoğu canlı yayın platformu Twitch’in olaya hala neden sessiz kaldığı hakkında şikayet ediyordu. 1 Kasım Pazartesi gününün öğle saatlerinde Twitch konu ile ilgili Playerbros’a bir açıklamada bulundu.

Playerbros’a konuşan Twitch sözcüsü, son zamanlarda Twitch topluluğu üyelerinin, bazı içerik oluşturucuların Türkiye’deki gelirlerinin meşruiyetine yönelik endişelerini dile getirdiklerini söylerken, “Topluluğumuzu, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz. Twitch’te finansal dolandırıcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye’deki 150’den fazla yayıncıya karşı harekete geçtik ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik.” dedi.

Yaptığı açıklamanın devamında sözcü, yerel yasaları ve Twitch politikalarını ihlal eden finansal uygulamalarda bulunan yayıncıları tespit etmeye ve platformdan uzaklaştırmaya devam edeceklerini belirtti.

[Güncelleme: 17:03]

Twitch tarafından gelen son bilgiye göre, platform tarafından dile getirilen harekete geçme davayı değil, Twitch hizmetine veya iş ortağı programına bit/erişim gibi para kazanma araçlarını kullanmaktan gelen yasakları ifade ediyor.


İlginizi Çekebilir:

Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul Twitch Bit olayı hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch