Connect with us

Güncel

Twitch kendi rekorunu kırdı, Nisan ayında 2,1 milyar saat izlendi

GTA V Twitch üzerinde büyümeye devam ediyor.

Twitch duyurdu: takip ve izlenme botu kullananların başı dertte

Twitch bir kez daha kendi izleyici rekorunu kırdı. Nisan verilerine göre, platform 2,1 milyardan fazla saat izlendi.

Bu arada, Facebook Gaming, yıla başlarken kendi rekorunu kırdıktan sonra son üç ayda izlenen 360.000 milyon saat civarında tıkandı kaldı.

Twitch için bu izleyicinin çoğu, tek başına izlenen 283 milyon saati kapsayan bir kategori olarak Just Chatting’in sürekli büyümesinden geldi. Yakınlaşan diğer tek kategori , 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen kitlesini genişletmeye devam eden Grand Theft Auto V oldu.

Büyüyen rol yapma oyuncu tabanının arkasında GTA V , bir önceki aya göre yüzde 30 artışla Nisan ayında izlenen 236 milyon saat ile tamamladı.

Call of Duty: Warzone ve Dota 2  büyüme görülen diğer oyunlardı. Fortnite , CS: GO ve Apex Legends gibi oyunlar ilk 10’da kalırken biraz geriledi.

Bir kez daha xQc, Nisan ayında izlenen yaklaşık 30 milyon saatle Twitch’in tartışmasız kralı olmaya devam ediyor. Bu, Ludwig, Gaules, summit1g, RanbooLive ve NICKMERCS dışındaki platformdaki diğer tüm yayıncıları ikiye katlıyor.

En fazla büyümeye gelince, juansguarnizo, büyüyen kitlesi ve GTA V rol yapma topluluğunun sürekli desteği sayesinde Nisan ayında en çok izlenen ilk 10 kanal arasında ilk kez sahneye çıktı .

Twitch için bir diğer büyük büyüme alanı, Nisan ayında ilk kez izlenen 10 milyon saati aşan Spor kategorisi oldu. Platformun Spor Hızlandırıcı Programı ve yaklaşan Olimpiyat odaklı içeriği de büyümesini sürdürmekte.

HyperX, VALORANT Champions Tour global kurucu ortağı oldu

Uluslararası Akdeniz Espor Turnuvası başlıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel