Connect with us

Twitch

Twitch’ten tepki çekecek adım: Havuz, Jakuzi ve Plaj kategorisi açıldı

Havuz, Jakuzi ve Plaj yayınları artık kendi kategorisine sahip!

Twitch'ten tepki çekecek adım: Havuz, Jakuzi ve Plaj kategorisi açılacak

21 Mayıs Cuma gününün akşam saatlerinde bir açıklama yayınlayan Twitch, oldukça tepki çekecek bir adım attı. Yapılan açıklamada belirtilene göre platformun kategorilerinin arasına “Havuz, Jakuzi ve Plaj” kategorisi de eklendi.

Platformun blog sayfası üzerinden yayınlanan “Let’s Talk About Hot Tub Streams(Jakuzi yayınları hakkında konuşalım)” başlıklı yazıda Twitch’in bu tarz yayınlara bakış açısı anlatıldı.

Hiç kimsenin yayınlamayı seçtiği içerik, görünüşü veya kim olduğu için taciz edilmeyi hak etmediğinin söylendiği açıklamada toksik davranışları sürdüren herkese karşı önlem alacaklarını, ayrıca müstehcen içerikle ilgili kuralların haricinde birinin başkaları tarafından seksi bulunmasının kurallarına aykırı olmadığı söylendi.

Twitch: “Kurallarımızın olabildiğince açık olmadığını kabul ediyoruz.”

Sık sık gündeme gelen konunun ele alındığı bu açıklamada Twitch öz eleştiri yaparken de görüldü. Müstehcen Cinsellik politikası ile amaçlarının müstehcen olarak görülebilecek tüm içeriği yasaklamak değil, açıkça cinsel açıdan müstehcen içerikleri yasaklamak olduğunu söyleyen platform, kurallarının olabildiğince açık olmadığını kabul etti.

Müstehcen içerik yüzünden yaptırım kararları almanın karmaşık ve kişisel yorum içeren bir değerlendirme olduğunu belirten platform, hedeflerinde varsayımlara dayalı olarak aşırı derecede cezalandırmaktan kaçınmak ve müstehcen içerikle ilgili politikalarını güncellemek olduğunu söyledi.

Twitch'ten tepki çekecek adım: Havuz, Jakuzi ve Plaj kategorisi açılacak

Havuz, Jakuzi ve Plaj kategorisi hayata geçirildi

Just Chatting kategorisinin çok genel bir kapsama sahip olduğu ve pek çok yayıncının yayınlarının bir kısmında kullandığı söylenen açıklamada bazı yayınları daha spesifik hale getirmek için yeni bir kategori hayata geçiriliyor.

Belirtilene göre yeni oluşturulan Havuz, Jakuzi ve Plaj kategorisi hem bu tarz yayınları bir kategori altına toplayacak hem de reklam verenlere hedeflemelerinde daha fazla kontrol imkanı sağlayacak.

Bu kategoride içerik üretecek olan kullanıcılar platformun standart Çıplaklık ve Kıyafet politikasının Yüzme ve Plajlar bölümünde düzenlenen kurallara göre denetlenecek. Buna göre yayıncılar yayınlarında cinsel organlarını kapattıkları sürece istedikleri kıyafetleri giyebilecek.

İsim vermeden Amouranth konusuna da değinildi

Jakuzi yayınları geçtiğimiz günlerde Amouranth isimli yayıncının yaptığı açıklamalar ile tekrardan gündeme gelmişti. Kanalındaki reklamların haber vermeden askıya alındığını iddia eden yayıncı Twitch’in bireysel olarak yayıncıları hedef aldığını söylemişti.

Haberimize konu olan açıklamada ise Twitch’teki reklam verenlerin reklamlarını hedefleyerek yayınlayabildiğini, ayrıca standartlarını karşılamayan kanalları işaretleyebildiğini söylenirken, “Reklamveren tabanımızın çoğunluğu tarafından işaretlenen bazı kanallardaki reklamları kısa süre önce askıya aldık ve onları bilgilendiremedik. Etkilenen yayıncıları bu değişiklik gerçekleşmeden önce uyarmalıydık, bunu yapmamak bir hataydı.” denildi.


İlginizi Çekebilir:

Twitch Amouranth’ın reklam gelirlerini süresiz olarak askıya aldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Twitch