Connect with us

Fall Guys: Ultimate Knockout

Ünlü yayıncı XQc, Twitch platformundan dördüncü kez yasaklandı

Twitch Rivals turnuvasında hile yapan XQc platformdan yasaklandı!

Ünlü yayıncı XQc

Twitch’in en popüler yayıncılarından xQc, platformdan bir kez daha yasaklandı.

Çeşitli oyunların yayınını yapan ve eski Overwatch League profesyoneli Félix “XQc” Lengyel tekrardan geçici olarak yasaklandı. Bu yasağın yayıncının 4. yasağı olduğu göz önüne alınırsa bu seferki biraz daha uzun sürebilir.

Twitch Rivals resmi Twitter hesabı: “GlitchCon’da oyuncu davranış kurallarımız ihlal edildi. Bir turnuvada oynayabilmek için tüm katılımcıların aynı kurallara uymasını şart koşuyoruz. Sonuç olarak, xQc’ye Twitch hesabının geçici olarak askıya alınma, geçici bir Twitch Rivals yasağı ve ilgili para ödülünden mahrum edilme cezası verildi.” açıklamasını paylaştı.

XQc, Twitch Rivals turnuvasında Shroud ve Tyler1‘ın da olduğu Fall Guys oyununda “stream snipe” olarak adlandırılan bir hile yapmıştı. Bu hile kullanımı program ile yapılan bir hileden çok yayıncının diğer yayıncıları izleyerek onları sabote etmesiyle gerçekleşti. XQc’nin stream snipe yaptığı o anları izleyen Tyler1 gözlerine inanamadı. Felix rakip takımdan olan kişilerin yayınlarını başka bir monitörde açmış ve onları tespit ederek sabote etmişti.

Shroud, XQc’nin yaptığı hareketten sonra oldukça şaşkın olduğunu belirterek “Twitch tarihinde bir ilke tanık oluyoruz.” dedi. Ünlü yayıncı Felix’in yaptığı bu hareketin onun Twitch’ten dahi banlanmasına sebep olabileceğinden bahsetti. Öte yandan sesli konuşmada olduğu Tyler1 ise “Bunu yapmamalıydı.” yorumunda bulundu.

FELIX HATASINI ANLADIĞINI SÖYLEDİ

XQc ise olaylardan hemen sonra bu tweeti atmıştı. Tweetinde şöyle dedi: “Sebepsiz yere beni savunmayı bırakın. DrLupo ve shroud’un ekibiyle final maçına çıktık. Bunu yapmamalıydık ve bu yanlıştı. Eylemlerim için üzgünüm. Komik olacağını düşündüm. Sonucu değiştirmedi ama yine de kötüydü. Afedersiniz.”

Yayıncı yaptığının yanlış olduğunu kendisinin de bildiğini açık açık itiraf etti. Twitch ise bugün yaptığı açıklamanın ardından XQc’nin Twitch kanalını platformdan yasakladı. Yasaklamanın ne kadar süreceği ise şu an belirsiz.

Pqueen dünyanın en popüler kadın Twitch yayıncıları arasına girdi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fall Guys: Ultimate Knockout