Connect with us

Güncel

VALORANT ajanları seçim oranları ne durumda?

VALORANT Bölüm 7 Kısım 1’de düellocular yine önde görünüyor.

VALORANT 7.02 Yama Notları

VALORANT dünyada en çok oynanan ve en çok ilgi gören FPS oyunu olmasının yanı sıra, oyunda bize oynayabileceğimiz birçok ajan da sunuyor. Seçebileceğimiz 23 ajanın yanı sıra, her ajanın farklı yeteneklerinin ve oynanış tarzının olması oyunu daha da eğlenceli hale getiriyor.

Bölüm 7 Kısım 2’nin gelmesine çok az bir zaman kalmışken, hep birlikte Bölüm 7 Kısım 1’de ajanların seçilme oranlarına hep birlikte göz atalım.

En çok oynanan Valorant ajanları

Blitz verilerine göre, VALORANT oyuncuları düellocuları oldukça seviyor. Reyna ve Jett en çok seçilen ajanlar olarak ilk iki sırayı almış durumda. Oyuncular arasında en popüler olan ajanımız Reyna  %10,2 ve Jett ise %9,8 seçilme oranı ile Bölüm 7’nin yıldızları oluyor. Eğer takımınızı zafere taşımak isteyen ve agresif bir oyuncuysanız, düellocular tam size göre diyebilirim.

3. en çok seçilen ajanımız ise istatistiklere göre Sage. Gözcü ajanımız aynı zamanda takımın seçildiğinde takımın en etkili ve destek karakterlerinden biri haline geliyor. İster agresif bir oyun isterseniz de destek rolünde oynayabileceğiniz bu ajanın ise bu bölümde seçilme oranı %8,1 olmuş.

Peki oyuna yeni eklenen ajanımız Deadlock nasıl bir seçilme oranına sahip? 

Deadlock VALORANT protokolüne katılan 23. ajan olarak Bölüm7 Kısım 1’de karşımıza çıkmıştı. Gözcü rolündeki ajanımız, rakibi etkisiz hale getirebilecek birçok yetenek bulundurmakla  birlikte, özellikle ultisi resmen rakiplerin ellerini kollarını bağlıyor. Deadlock, bu bölümde %4,1 seçilme oranına sahip olarak 10. sırada yer alıyor.

En az oynanan ajanlar hangileri oldu?

VALORANT protokolüne 21. ajan olarak katılan Harbor, en az oynanan ajan olmuş. %1,6 seçilme oranına sahip Kontrol Uzmanı ajanımız Harbor bu bölümde de fazla seçilmemiş gibi görünüyor. Harbor ile aynı orana sahip bir başka ajan olan Astra da fazla tercih edilmeyen bir ajan olmuş. Bu tablodan anlayabileceğimiz üzere, oyuncular daha agresif ajanları tercih ediyor olmalılar.

Farklı bir istatistik ise, Radyant oyuncular açık ara farkla Jett’i daha çok tercih ediyorlar. Jett’in Radyant oyuncular arasında seçilme oranı %18,9 olarak kaydedilmiş. Jett’i ise yine bir düellocu olan Raze %9,9 ile takip ediyor. Hemen ardında ise Gözcü ajanımız Killjoy %9,6 seçilme oranı ile ilk üçte yer alıyor. Radyant oyuncular Deadlock ve Harbor’ı çok tercih etmiyor gibi görünüyor, ikisinin de seçilme oranı %0,3 gibi oldukça düşük bir orana sahip.

Peki siz hangi ajanları daha çok tercih ediyorsunuz? Lütfen yorumlarda bize belirtin!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT yeni haritayı Champions 2023 etkinliğinde gösterecek

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel