Connect with us

Espor

VALORANT Champions İstanbul’da finallerin ilk günü tamamlandı!

VALORANT Champions İstanbul’da final heyecanı başladı!

VALORANT Champions İstanbul

Ağustos ayının sonunda başlayan VALORANT Champions İstanbul heyecanında artık son düzlüğe girildi. Birbirinden heyecanlı geçen grup karşılaşmalarını daha da çekişmeli anlara sahne olan playoff aşaması takip etti. Playoff aşamasının da tamamlanmasının ardından turnuvanın final dönemine giriş yapıldı.

Finallerin ilk günü olan 16 Eylül günü hayranlara harika seyir zevki yaşatan iki karşılaşmaya sahne oldu. Günün ilk karşılaşması olan upper bracket tarafında Brezilya temsilcisi LOUD ve Kuzey Amerika temsilcisi OpTic Gaming karşı karşıya geldi. Turnuvanın daha önceki aşamalarında da sıklıkla karşı karşıya gelen bu iki ekibin mücadelesinden mutlu ayrılan taraf ise Brezilya ekibi LOUD oldu.

Bind haritasında başlayan günün ilk karşılaşmasında ilk yarı 6-6’lık eşitlik ile biterken LOUD ikinci yarıya ağırlığını koyarak skoru 13-10’a getirdi ve seride 1-0’ı yakaladı. İkinci harita Ascent’te ise daha farklı bir galibiyete uzanan Brezilya ekibi LOUD ilk yarıyı ilk yarıyı 9-3, ikinci yarıyı ise 13-3’lük skorlar ile tamamlayarak adını pazar günü oynanacak büyük finale yazdıran ilk takım oldu.

Günün ikinci karşılaşması ise EMEA bölgesinin son temsilcisi FPX ve Kore ekibi DRX arasında oynandı. Hayranlar tarafından da yoğun ilgi gören karşılaşmada tezahüratların büyük bir çoğunluğu FPX tarafı için yapılsa da Volkswagen Arena’da oldukça kalabalık bir DRX hayran grubu da bulunuyordu. EMEA vs Kore karşılaşmasının ilk haritası FPX’in seçimi olan Icebox oldu. FPX bu haritada her ne kadar galibiyete yaklaşsa da seriyi 1-0’a getiren taraf DRX oldu. İkinci harita Haven’de ise VALORANT hayranlarının oldukça iyi bildiği “9-3 laneti” devreye girdi. FPX ilk yarıyı 9-3 önde kapatmasına rağmen ikinci yarıda zafer yüzü göremeyerek haritayı 13-9, seriyi ise 2-0 kaybetmiş oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor